Mardin Roj

Mardin Life Barış Anneleri’ne hakaret etti

Mardin Life Barış Anneleri’ne hakaret etti
  • 23 Kasım 2020

Mardin’deki yerel internet sitesi Mardin Life, Barış Anneleri’nin KDP’ye savaşı durdurma çağrısı yapmak için gerçekleştirdiği eylemi hedef alarak annelere hakaret etti.

Mardin’deki yerel internet gazetesi Mardin Life Barış Anneleri’ne hakaret etti. Barış Anneleri’nin Batman ve Mardin’de Irak Federe Kürdistan Bölgesi yönetimine çağrı yapmak ve savaşı durdurmak için gerçekleştirdiği açıklamayı hedef alan gazete, annelerin eylemlerinde çekilen fotoğraflarda annelerin yüzlerini de buzladı. Kürtlerin geleneğinde savaş ve kavga durumlarında iki tarafa da “Artık yeter, durun” anlamı taşıyan tülbenti yere atma eylemi üzerinden de hakarette bulunan gazete, annelerin savaşa karşı eylemini PKK talimatı ile yaptığını öne sürdü.

Haberde “İnisiyatif mensubu Kürt kadınlar, PKK/HDP’nin baskısından olacak ki beyaz tülbentlerini yere saçtı. Kemalist ve laik rejimin bir asırdır başını açtıramadığı Kürt kadına hile ve desiselerle yaklaşan PKK/HDP bu kez “barış” ve “kardeş katli” gibi bahanelerle planını devreye soktu ve Kürt annelerin, evlatlarının önünde dahi açmaya utandığı başını kameraların önünde açtırarak herkese göstermiş oldu” cümlelerini kullanan gazeteye sosyal medyadan tepki yağdı.

Mardin Life bazı tepkilerin görünmesini engellerken, bazı twitter kullanıcılarını da engelledi.

Gazeteye gelen bazı tepkiler şu şekilde;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ