Mardin Kızıltepe’de kaybolan Şefika’dan 20 gündür haber yok

Mardin Kızıltepe’de kaybolan Şefika’dan 20 gündür haber yok
  • 1 Şubat 2020 10:49 | Son Güncellenme: 1 Şubat 2020 10:51

12 Ocak’tan bu yana kendisinden haber alınamayan Şefika Yasa devam eden arama çalışmalarına rağmen hala bulunamadı. Duyarlılık çağrısında bulunan aile, kızlarından haber alıncaya dek olayın peşini bırakmayacaklarının altını çizdi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden 19 yaşındaki Şefika Yasa’dan 12 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. Bakkala gitmek için çıktığı eve bir daha dönmeyen Şefika’nın Ahmet Ö., isimli erkek tarafından tehdit edildiği kaydedilmişti. O günden bu yana Ahmet Ö’den de haber alınamadığı öğrenildi. Yaşanan olay hakkında emniyetin henüz kendilerine bir bilgi vermediğini ifade eden anne Naile Yasa, kızının nerede ve ne durumda olduğunu öğrenmek istediğini söyledi.

Mahalledeki görüntü kayıtları izlendi

Mahallede bulunan kamera kayıtlarında evden çıkarken görülen Şefika sık sık arkasına bakmasıyla dikkat çekiyor. Jinnews‘in haberine göre; İlçe emniyetinin de incelediği görüntülerden hala bir sonuç alınamazken arama çalışmalarının devam ettiği Şefika’nın ise nerede olduğuna dair bir bilgiye ulaşılamadı.

Kızlarının kayıp olmasından bir gün sonra emniyete giderek Şefika hakkında kayıp başvurusu yapan aile, kızlarını daha önce kendisi ile birlikte olmaya zorlayarak tehdit eden Ahmet Ö. (35) adında bir şahıstan da şikayetçi olmuştu.

‘Ne olduysa haber almak istiyorum’

Yaşanan duruma tepki gösteren anne Naile Yasa (55), “Bize birden fazla şey dendi. Kızımı kendi imkanlarımla da aradım ama bir şey çıkmadı. Kaç hafta geçti neredeyse iyiyse de haberimiz olsun bize bir şey desinler. Kızımın nerede olduğunu öğrenmek istiyorum. Günler geçti ama kimse bir şey yapmadı. Emniyet başvuru yaptığımız günden bu yana bize bir bilgi vermedi. Kızımın bulunmasını o olmasa bile ondan bir haber almak istiyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ