Mardin Roj

Mardin ilçelerinin kaymakamları değişti

Mardin ilçelerinin kaymakamları değişti
  • 14 Temmuz 2020 17:07

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile aralarında Mardin’deki kaymakam ve Vali yardımcılarının da olduğu 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ve hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 427 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

Buna göre, Bakanlık merkezinde görevli 20 mülki idare amirinin görev yeri değiştirilirken 5 kaymakam ve 3 vali yardımcısı merkez teşkilatında değişik görevlere getirildi.

Görev yerleri değişen Derik kaymakamlığına Erzincan’a bağlı İliç ilçe kaymakamı Hicabi Aytimur, Nusaybin Kaymakamlığına Balıkesir’e bağlı Dursunbey kaymakamı Emrullah Temizkan, Mazıdağı Kaymakamlığına Kastamonu’ya bağlı Cide kaymakamı Muhsin Duran Kalkan, Yeşilli Kaymakamlığına Kırklareli’ye bağlı Kofçaz Kaymakamı Emre Öztürk, Ömerli Kaymakamlığına Kahramanmaraş’a bağlı Çağlayan cerit kaymakamı Abdullah hüzeyfe Çakmak atandı.

Kaymakam değişiklikleri ile beraber kayyım atanan HDP’li belediyelerin kayyımları da değişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ