Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nden gözaltı açıklaması

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nden gözaltı açıklaması
  • 30 Ekim 2020 12:15

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü aralarında TJA sözcüsü Ayşe Gökkan’ın da olduğu Mardin merkezli gözaltı operasyonlarına dair açıklama yaptı.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, Tevgera Jinên Azad (TJA) Sözcüsü Ayşe Gökkan’ın da aralarında olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yaptı. Emniyetten yapılan açıklamada gözaltına alınanların sayısının 14 olduğu açıklanırken, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) faaliyetlerine ilişkin olduğu, “Kent Meclisi ve Mahalle Meclisleri” çalışmaları ile ilgili olduğu belirtildi.

Emniyetten yapılan açıklama şu şekilde;

“PKK/KCK terör örgütünün ilimizdeki faaliyetlerinin deşifresine yönelik eylem ve faaliyetlerinin deşifre ve engellenmesine yönelik Mardin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve iltisaklı birimler ile yapılan ortak çalışmalar neticesinde; KCK sistemine bağlı olarak ilimizde “Kent Meclisi ve Mahalle Meclislerinin” hayata geçirilerek, terör örgütünün ideolojisi doğrultusunda Demokratik Özerkliğin sözde inşası için alternatif yönetim modeli oluşturarak, ilimizde PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet yürüttükleri tespit edilen aralarında eski DTP Mazıdağı ve Nusaybin İlçe Belediye başkanlarının ve eski DBP Nusaybin İlçe Eş Başkanı şahıslarında olduğu;İlimiz ve İlçelerinde onüç (13), Diyarbakır ilinde (1) şüpheli şahıs olmak üzere toplam (14) şahıs,30/10/2020 günü eş zamanlı olarak yürütülen operosyonel faaliyet kapsamında YAKALANMIŞ olup, şüpheli şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. İlimizde her türlü terör örgütü ile irtibatı/iltisakı olan şahıs/şahısların tespitine deşifre edilmesine yönelik ilgili birimlerimizle koordineli olarak gerekli çalışmalarımız ile diğer Asayiş, Huzur ve Güvenin sağlanması için çalışmalarımız kesintisiz sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ