Mardin halkından Yeşil Sol ve HDP’ye: Baş eğmeyin, yanınızdayız

Mardin halkından Yeşil Sol ve HDP’ye: Baş eğmeyin, yanınızdayız
  • 25 Mayıs 2023 21:18
Yeşil Sol Parti, seçim çalışmalarını birçok kentte sürdürürken, Mêrdîn milletvekilleri ile HDP Sözcüsü Ebru Günay’ın gerçekleştirdiği halk buluşmalarında yurttaşlar, “Baş eğmeyin, korkmayın. Yanınızdayız” mesajı verdi. 
Halkların Demokratik Partisi (HDP), Yeşiller Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ve Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) 28 Mayıs seçimleri öncesi başlatmış olduğu halk buluşmaları devam ediyor. Yeşil Sol Parti Mêrdîn ve Amed Milletvekilleri ile HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay ilçe ilçe çalışmalar gerçekleştirdi. Aralarında milletvekilleri George Aslan ve Sevilay Çelenk’in bulunduğu heyet Nisêbîn’de (Nusaybin) temaslarda esnaf ziyaretleri gerçekleştirilerek, sandık çağrısının yer aldığı bildiriler dağıtıldı. Halka 28 Mayıs’ta sandığa gitme çağrısı yapıldı.
HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay ile Yeşil Sol Parti milletvekilleri Beritan Güneş, Kamuran Tanhan ve Mehmet Kamaç da Qoser (Kızıltepe) ilçesinde halkla bir araya geldi. Özgürlük Meydanı’nda gerçekleştirilen buluşmalarda 28 Mayıs’ta sandık çağrısı yapılırken, yurttaşlar heyete yoğun ilgi gösterdi. Yurttaşlar, HDP ve Yeşil Sol Parti heyetine sonuna kadar devam etmeleri çağrısında bulunurken, bir yurttaş “Tek adamı göndereceğiz” diye seslendi. Devam eden görüşmelerde bir başka yurttaş, “Baş eğmeyin, korkmayın, bunu göndereceğiz, biz sizin yanınızdayız” diye seslendi.
Yurttaşların alkışlarla karşıladığı heyet, ardından programlarına ev ziyaretleri ile sürdürdü.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ