Mardin Roj

Mardin DEVA Partisi’nden DEDAŞ’a tepki

Mardin DEVA Partisi’nden DEDAŞ’a tepki
  • 26 Kasım 2021 15:14

DEVA Partisi Mardin İl Teşkilatı DEDAŞ Bölge Müdürlüğünün çiftçilere yönelik açıklamasına tepki gösterdi.

 

DEVA Partisi Mardin İl teşkilatından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi: “DEDAŞ Bölge Müdürlüğünün 03.11.2021 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasında; DEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atalay “Buradan çiftçilere sesleniyorum, borcunu ödemeyen çiftçilere elektrik vermeyeceğiz. Borcunu ödemeyen çiftçi şimdi boşuna ekin ekmesin.” Şeklinde yaptığı açıklama yapmıştır.

 

Herkes bunu bilmeli ki bu halk sahipsiz değildir. Sahipsiz bırakılmıştır. Mevcut iktidar ve vekilleri  bu çiftçilerimizin sesini duymuyor ise de , hiç bir özel işletme  çiftçilerimizi tehdit edemez . DEDAŞ hangi sıfatla , üretimin dünya genelinde bu kadar önem arz ettiği , yurt içi üretici fiyat endeksinin (ÜFE ) 46.31 olduğu bu dönemde  “Buradan çiftçilere sesleniyorum, borcunu ödemeyen çiftçi şimdi boşuna ekin ekmesin.”  diye tehditvari  bir biçimde açıklama yapıyor.  Enflasyonun korkunç derecelerde olduğu bu dönem , hafızalarımızdan silinmeyecek açıklamalarla halkımızı , üreticimizi bıktırmıştır.

 

Eğer  Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri yönetmeliğine uygun olarak tahakkuk edilen bir fatura varsa  ve bu fatura ödenmiyor sa , yine bu yönetmelikte düzenlenen kurallara  göre  enerji kesintisi  yapılabilir. Borçlu borçsuz ayrımı yapılmadan topu elektrik kesintileri , yine tarımsal abone mazeret edilerek kırsalda yaşayan evlerin bile elektriklerinin kesilmesi kabul edilebilir değildir. Ama bu kanun tanımayan DEDAŞ firmasının işine gelmeyecektir. Çünkü DEDAŞ firması bugüne kadar yönetmeliğin hükümleri yerine menfaatini göz önüne almış  , hükümlere uymamıştır. 2018 ,2019,2020 yıllarında adalet ve hukuk yolu ile haklarını arayan çiftçiler , Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerince de defalarca haklı bulunmuş , kesilen elektrikleri icra yolu ile tekrar verilmiştir.

 

Mardin , Diyarbakır Şanlıurfa ,Batman halkını ve üreticisini tehdit eden DEDAŞ firması şunu iyi bilsin ki ; biz halkız , biz korkmuyoruz . Çünkü haklıyız , haklı olduğumuz için de konuşuyoruz ve adalet önünde hakkımızı arıyoruz. Ama mevcut hükümet ve vekilleri  de bunu bilsinler ki , bu halk bunu asla unutmayacaktır. Halk sizleri Ankaralara bizi temsil edin diye yolladı , halkı tehdit eden firmalar varken sus pus olun diye değildir.

 

Biz Deva Partisi olarak ; halkın üreticin yanında olmayı , üretime destek vermeyi , yükselen girdi maliyetlerini düşürmeyi , kangren haline gelmiş GAP projesini bitirmeyi hedef almış bir siyasi partiyiz. İktidara geldiğimiz de ilk 90 ve 360 günlük eylem planlamamızda öncelikli konularda üretim en başta yer almaktadır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ