Mardin DEVA Partisi’nde ‘istifa’ tartışmaları

Mardin DEVA Partisi’nde ‘istifa’ tartışmaları
  • 28 Ağustos 2022 00:11

DEVA Partisi Mardin İl Teşkilatı ile İlçe teşkilatlarında çok sayıda kişinin toplu şekilde istifa ettiğini iddia edildi. DEVA Partisi Mardin İl Başkanlığı iddiaları yalanladı.

 

DEVA Partisi Mardin İl Teşkilatı ile İlçe teşkilatlarında çok sayıda kişinin toplu şekilde istifa ettiğini iddia edildi. Midyat, Dargeçit ve Mazıdağı ilçe başkanları ile İl yönetim ve disiplin kurulu üyelerinin aralarında olduğu iddia edilirken, DEVA Partisi Mardin İl Başkanlığı iddiayı yalanladı.

 

Bir grup tarafından yapılan açıklamada; “Halkımızın refah ve huzurunu artırmak, insan hakları, özgürlükler ileri demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkeleri ile hareket ederek, kuruluşunda yer aldığımız, Demokrasi ve Atılım Partisi Mardin İl teşkilatında bulunan görevlerimizden istifa ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız. İstifalarımızın gerekçesi sağlık, ekonomik vb. sebepler değildir. İstifalarımızın gerekçeleri kamuoyuna ayrıntılı şekilde sunulacaktır” denildi.

Ancak DEVA Partisi iddiaları yalanladı. DEVA Partisi Mardin İl Başkanlığı şu açıklamayı yaptı:

“Bazı haber sitelerinde ve şahsi sosyal medya hesaplarında Deva Partisi Mardin il teşkilatında ve ilçe başkanlarından istifalar olacağı yönünde haber yapılması üzerine İl Başkanlığımızca bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

 

Deva partisi Mardin il teşkilatı 8 ilçesinde teşkilatlanmış ve çok yoğun tempoda çalışan halkımızın umudu olma yolunda fedakarca çalışan kadrolardan oluşmaktadır.

Bu yapının Sn Ali Babacan’ın temelini attığı ve Deva Partisinde hayat bulduğu ilkeler bazlı siyaset yeni bir siyasi kültür ve anlayışı inşa etmektedir.

Bu anlayışın hakim kılınması, parti tüzüğümüz ve programımızın eksiksiz tatbiki ile mümkündür.

 

Parti tüzük ve programına uygun davranmayan bazı il yönetim kurulu üyelerimizle yolumuz

23.07.2022 tarihinde genel merkezimizin oluru İle ayırmış bulunmaktayız.

 

Bir süredir bazı ilçelerimizde yeniden yapılanma ve güçlendirme çakışmaları başlatılmıştır.

Bu yenilenme çalışmaları bir nevi seçim hazırlığıdır ve seçimlere çok daha güçlü girmek için yapılan hazırlıklardır.

 

Bu kapsamda Genel merkezimizin bazı ilçe başkanlıklarımızı güçlendirme yönündeki girişimleri ve kararları olduğu doğrudur ve bu çalışmalardan il ve ilçe başkanlarımızında haberi vardır.

 

Yine paylaşılan metinde istifa ettiği öne sürülen Cemalettin yıldız ve Serkan Budak bu paylaşımlardan habersizlerde ve partimizde görevlerinin başımdadırlar. Halime Demir ise 1 yılı aşkındır partimizle hiç bir alakası olmayan daha öncede sosyal medya üzerinden istifa eden bir şahıstır.

 

Özetle daha önce partimizde yolları ayrılmış (bazı) eski yol arkadaşlarımızın bugün istifa algısı yaratmaya çalışması ve bunu kopyala yapıştır mesajlarla paylaşmaları deva partisine bir itibar suikastıdır. Deva partisi Türkiye’de ve Mardinde sosyal medya hesapları İle kurulmadı bununla da yıkılmayacaktır.”

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ