Mardin Roj

Mardin Cezaevinden açlık grevi mesajı

Mardin Cezaevinden açlık grevi mesajı
  • 05 Temmuz 2021
Mardin E Tipi Cezaevi’nden açlık grevindeki tutuklular, tecrit kırılana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirterek, taleplerinin hukuki hakların tanınması olduğunu belirtti. 
PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması, tutuklulara yönelik hak ihlallerinin sona ermesi talebiyle 27 Kasım 2020’den bu yana devam eden süresiz-dönüşümlü açlık grevi 221’inci gününde. Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde eylemi sürdüren tutuklular, gönderdikleri mesajla koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasına rağmen eylemlerini kararlılıkla sürdürdüklerini belirtti.
‘GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ’
Taleplerinin hukuki taleplerin dışına çıkmadığını belirten tutuklular şu mesajı gönderdi: “Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde koronavirüs pandemisi yayılmış, arkadaşlarımız bu hastalıktan etkilenmiştir. Önderliğimiz üzerindeki mutlak tecride karşı bütün cezaevlerinde olduğu gibi Mardin Cezaevi’nde de başlatmış olduğumuz açlık grevi eylemimizi kararlılıkla sürdürüyor ve sürdüreceğiz. Talebimiz çok açık ve son derece hukuki bir taleptir. Önderliğimiz Sayın Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit bir an önce kaldırılmalı, hukuki hakları mutlak suretle bir bütün halinde işletilmelidir. Önderliğimiz üzerinde uygulanan tecridi kırana kadar direniş çizgimizden asla taviz vermeyecek, geri adım atmayacağız. Eylemimiz; taleplerimizle, yaşamın kendisi ve ortak değer pratikleri ile beraber değerlendirilmelidir. Geçmişten günümüze bize bırakılan mücadele mirasını mutlaka devam ettireceğiz. Yurtsever Kürt halkı da bu tecridin kırılması için sonuna kadar mücadele edecek, tutsakların sesi olacaktır. Bu temelde bütün yurtsever halkımıza en devrimci selamlarımızı iletiyoruz.” (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ