Mardin Roj

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü neden görevden alındı?

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü neden görevden alındı?
  • 30 Temmuz 2021

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe görevden alındı. Ağrakçe’nin neden görevden alındığı merak konusu oldu. 

 

 

 

Çeşitli bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan Cumhurbaşkanlığı atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararlarına göre; Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe görevden alındı. Ağrakçe’nin neden görevden alındığı merak konusu oldu.

 

 

Ağrakçe’nin görevden alınmasının nedeninin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Mardin ziyaretinden sonra gelmesi de dikkat çekti. Ağrakçe’nin bu ziyaret sonrası görevden alınması kentte tarihi dokuya aykırı yapılaşma, imar usulsüzlükleri, kentsel dönüşüm projelerine ilişkin şaibeler nedeniyle sorumlu tutularak görevden alındığı iddialarını ardı ardına getirdi.

 

Murat Kurum, Mardin’de yaşanan imar usulsüzlükleri, Yeşilli ilçesinde olmayan projeye rağmen kentsel dönüşüm projesi kapsamında insanların evlerinin yıkılması ve şehrin tarihi dokusunu bozan yapıların gündem olması sonrası kente gelmişti. Kurum, kentin tarihi dokusunu bozan yapıların traşlanması ve tarihi dokuya uygun hale getirilmesi talimatı vermişti.

 

Kentin tarihi dokusunu bozan yapılaşma ile yaşanan imar usulsüzlüklerinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin de sorumluluğuna defalarca dikkat çekildi. Buna rağmen müdahale edilmemesi bardağı taşıran son damla olmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ