Mardin Roj

Mardin Barosu’ndan avukat Serkan Karakaş açıklaması

Mardin Barosu’ndan avukat Serkan Karakaş açıklaması
  • 10 Nisan 2022 23:30

Mardin Barosu ve Mardin Barosu Avukat Hakları Merkezi, Şırnak’ta bir polisin avukat Serkan Karakaş’a kasten çarpmasına dair açıklama yaptı.

 

Mardin Barosu ve Mardin Barosu Avukat Hakları Merkezi, bir polisin aracıyla Şırnak Barosu avukatlarından Serkan Karakaş’a kasten çarparak öldürme girişiminde bulunması üzerine açıklama yaptı. Karakaş’a çarparak kaçan ve ifadesinde psikolojisinin bozuk olduğunu öne süren polis memuru ifadesinde  kasten çarptığını itiraf etmişti.

 

Mardin Barosu yaptığı açıklamada, şöyle denildi: “Meslektaşımız Av. Serkan Karakaş’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Bu suçu işleyen polisin ve işlenmesinde ihmali olan kişilerin cezalandırılması için derhal soruşturma açılmalıdır. Bizler avukatlara yönelik saldırıları öncelikle tüm avukatlara sonra sa tüm topluma yapılmış kabul ediyoruz. Meslektaşımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını diler Şırnak Barosu ile dayanışma içinde olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.”

 

 

Mardin Barosu Avukat Hakları Merkezi de yaptığı paylaşımda “Meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz, etkin bir soruşturma neticesinde failin cezalandırılması temennisiyle, Şırnak Barosu ve meslektaşımızla dayanışma içerisinde olduğumuzu bildiririz” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ