Mardin Roj

Mardin Barosu’ndan açlık grevindeki Demir’e dair açıklama

Mardin Barosu’ndan açlık grevindeki Demir’e dair açıklama
  • 17 Temmuz 2020 22:13 | Son Güncellenme: 17 Temmuz 2020 22:28

Mardin Barosu iş talebiyle başladığı açlık grevini 8’inci gününde Karayolları Parkı’nda (15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı) sürdüren Mehmet Demir’e ziyarette bulundu.

Mardin Barosu iş talebiyle başladığı açlık grevini 8’inci gününde Karayolları Parkı’nda (15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı) sürdüren Mehmet Demir’e ziyarette bulundu. Baro Demir ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı.

Baronun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda şunlara yer verildi:

“Yasadan kaynaklı eski hükümlü pozisiyonunda iş başvurusunda bulunmasına rağmen iş bulamadığı için bir hafta önce evinden başlattığı açlık grevini iki gündür Mardin Karayolları Parkı’nda devam ettiren Mehmet Demir’i ziyaret ettik.

1.5 sene önce cezasını tamamlayarak tahliye olan Demir, 5 aydan bu yana kirasını ödeyememediğini, bunun yanı sıra borçlarını ödeyemediği için hakkında açılan icra takiplerinden ötürü eski hükümlülere sağlanan hibe programlarından da faydalanamamadığını ve önümüzdeki günlerde ailesinin de açlık grevine başlayacağını ifade eden Demir sonuç alınamaması halinde açlık grevini ölüm orucuna çevireceğini beyan etmiştir. Yaşam hakkının üstünlüğüne inanan Mardin Barosu, ilgili kurumlara ve duyarlı işverenlere Mehmet Demir’in taleplerine cevap vermeleri konusunda acilen çağrıda bulunmaktadır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ