Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünün Ziraat Fakültesi toplantısı AKP toplantısına döndü

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünün Ziraat Fakültesi toplantısı AKP toplantısına döndü
  • 5 Kasım 2019 18:03 | Son Güncellenme: 21 Ocak 2020 16:01

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İbrahim Özcoşar’ın göreve geldikten sonra Kızıltepe’ye Ziraat Fakültesi kazandırma kapsamında toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya kentte 2 milletvekili bulunan AKP’lileri davet eden rektörlük, 4 milletvekilli olan HDP ile diğer siyasi partilerden davet edilen olmadı.

Sahip olduğu genç potansiyeliyle bir çok şehrin nüfus sayısını rahatlıkla geride bırakan Kızıltepe’ye Fakülte kazandırmak için yapılan çalışmalarda ilk somut atım yapılan toplantıyla atılmış oldu.

Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’ın evsahipliğinde Kızıltepe’de bir araya gelen Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Mehmet Aydın Yücedağ’ın hazır bulunduğu toplantıya Artuklu Üniversitesi senatosuna bağlı akademisyenler, üniversitenin idari kadrosundaki yöneticiler, Kızıltepe’de görev yapan kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ile ilçenin ileri gelenleri ilçeye kazandırılacak olan Ziraat Fakültesi için izlenecek yol haritası üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

AKP TOPLANTISINA DÖNDÜ

Kentte 4 milletvekili bulunan HDP’den hiçbir milletvekili ve il yönetiminin davet edilmediği toplantıda kentte faaliyet gösteren diğer siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri de davet edilmedi. Toplantı sadece AKP’lilerin davet edilmesi nedeniyle AKP’nin il yönetiminin toplantısını andırdı.

BASIN DA DAVET EDILMEDİ

Toplantıda hazır bulunan sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de söz alarak görüşlerini paylaştıkları toplantı yaklaşık üç saat sürdü. Basın mensuplarının davet edilmediği toplantıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, toplantıda Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bağlı olarak Kızıltepe’de kurulması planlanan Ziraat Fakültesi ile ilgili izlenecek yol haritası, ilgili çalışmaları takip etmek üzere bir kurulun oluşturulmasının kararı alındığı öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ