“Lojistiğin kadim güzergahı ipekyolu” temalı panel düzenlendi

“Lojistiğin kadim güzergahı ipekyolu” temalı panel düzenlendi
  • 21 Ekim 2023 20:08

MÜSİAD Mardin’de “Lojistiğin kadim güzergahı ipekyolu” temalı panelde sorunları çözümü konusunda panel düzenlendi.

Artuklu Üniversitesi Rektörlük binası Vali Koçaklar toplantı salonunda düzenlenen program Kur’an tilaveti ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşmalar yapıldı.

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Bülent Tekin yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi:

“ İsrail’in Filistinli kardeşlerimize uyguladığı sistematik soykırımı nefretle ve şiddetle kınıyor, saldırılarda ölen tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneğimiz MÜSİAD 13.000’i aşan üyesi, 60.000’e yakın işletme ile 2.000.000 kişiye istihdam sağlayan, Yurt içinde 84, yurt dışında 71 farklı ülke ve 85 noktada toplamda 169 nokta ile hizmet veren bir sermaye platformudur.

Küçük bir köy haline gelen dünyamızda küresel ticarette yalnızca üretim yapmak değil, bunun ihraç pazarlarına tedariki de son derece önem arz ediyor. Bu noktada lojistik sektörü üreticilerin yanında yer alarak yalnızca taşımacılık yapmıyor. Lojistik sektörü, elleçleme, depolama, envanter yönetimi, sigortalama, gümrükleme ve diğer katma değerli hizmetlerin hepsini bir disiplin içerisinde üreticilere sunuyor. Tüm bu çalışma modellerinin uyumlu sürdürülmesi, lojistik hizmetlerinde ürünün hızlı, güvenilir, uygun maliyette ve çevre dostu bir şekilde tedarikini sağlıyor. Ancak 2020 yılı COVID-19 pandemisi nedeniyle öyle sorunlar ortaya koydu ki, birçok ülke için ürün tedariki kimi zamanlarda yapılamaz bir hal alarak küresel ticaret durma noktasına geldiğini müşahede ettik. Bundan sonra buna benzer bazı durumlarının olmayacağı anlamına da gelmiyor ne yazık ki. Bu yüzden sektörün bu ve buna benzer olumsuz şartlarda hazır olması büyük bir önem arz etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ