Kürtlerin her etkinliğinin yasaklandığı Nusaybin’de ‘kayyımın konserine katılmayın’ çağrısı

Kürtlerin her etkinliğinin yasaklandığı Nusaybin’de ‘kayyımın konserine katılmayın’ çağrısı
  • 4 Kasım 2022 17:18
Görevden alınan Nusaybin Belediyesi eşbaşkanları, kayyım tarafından düzenlenecek olan etkinliğe halkın katılmaması yönünde çağrı yaptı. 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Nusaybin İlçe Örgütü, Kürtlerin düzenlediği her etkinliğin yasaklandığı Nusaybin’de kayyım yönetimindeki Nusaybin Belediyesi kayyımı tarafından “Gençlik Konseri” adı altında düzenlenecek olan etkinliğe ilişkin açıklama yaptı. HDP ilçe binasında açıklama yapan görevden alınan Belediye Eşbaşkanı Semire Nergiz, HDP’nin 2019 yerel seçimlerde Nusaybin Belediyesi’ni yüzde 72 oyla kazandıklarını belirterek, kayyımların Sur, Cizre ve ardından Nusaybin’de taşıma kalabalıklarla konser düzenlemek istediğini kaydetti. Bu etkinliklerin sıradan olmadığını belirten Nergiz, kayyım yönetiminin yakın zamanda gerçekleştirdiği “Hamsi Festivali”ni hatırlatarak, “Halkımızı Nusaybin’e kayyım atayarak, halkın iradesini yok sayarak, festival ve konser adı altında yapılmak istenen gösterilerle katılmamaları çağrısı yapıyoruz” dedi.
Nusaybin Belediye Eşbaşkanı Ferhat Kut da, Nusaybin halkının iradesinin üzerine oturanlara prim vermemek ve meşrulaştırmamak gerektiğini dile getirerek, “Bu tür etkinlikleri esas almayın” çağrısında bulundu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ