Mardin Roj

Kurbanlık fiyatları cep yakıyor

Kurbanlık fiyatları cep yakıyor
  • 17 Temmuz 2021

Kurban Bayramının gelmesi ile birlikte kurbanlık almaya gidenler, yüksek fiyatlar karşısında kara kara düşünür hale geldi. 

 

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlık satışları başladı. Kurban satış yerlerinde hareketlilik başlarken, yüksek fiyatlar nedeniyle kurbanlık almak neredeyse imkansız hale gelmiş durumda. Herkes kendi bütçesine göre kurbanlık seçimi yapmaya çalışıyor. Ancak kurbanlık fiyatlarının yüksekliği dar gelirli kişilerin kurban kesmesini neredeyse imkansız hale getirdi. Kurban satış yerlerinde küçükbaş fiyatları 1500 liradan başlıyor 3000 liraya kadar çıkıyor. Orta seviyede bir kurbanlık koyunun fiyatı 2000 lirayı aşıyor.

 

Büyükbaş kurbanlıkların fiyatı da cep yakıyor. 7 kişi bir araya gelerek bir kurbanlık almak istediğinde her bir kişinin cebine 2000 liranın üstünde fiyat yansıyor. Büyükbaş kurbanlıklar 14 bin liradan 25 bin liraya kadar yükseliyor.

 

Kurbanlık alacak kişiler kara kara düşünerken,  kurbanlık satıcıları da hayvanlarının elinde kalmasından endişe ediyor. Satıcılar fiyatların yüksek olmasının yem fiyatlarının yüksek olmasından kaynaklandığını dile getiriyor. Geçen sene 70 lira olan yemin torbasının bu yıl 150 liraya çıktığını belirten kurbanlık satıcıları, bu maliyetlerin altından kalkamadıklarını söylüyor. Satıcılar malların ellerinde kalması durumunda bayramdan sonra hayvanları ne yapacaklarını bilemediklerini söylüyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ