Mardin Roj

Kurban Bayramı tatili belli oldu

Kurban Bayramı tatili belli oldu
  • 12 Temmuz 2021

Kabine toplantısı ardından açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıkladı.

 

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı yaklaşık 1 saat 50 dakika sürdü.

 

Erdoğan, bayramın 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar süreceğini açıkladı.

 

Toplantı ardından kameralar karşısına geçen Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

 

“*(Kovid-19) Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız.

 

*Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler tehdit altına girebilir. Ciddi gayretler ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz avantaja sahip çıkmak mecburiyetindeyiz.

 

*Bayram günlerini de aynı şekilde kurallara uyarak geçirmeliyiz. Önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız.

 

*Tüm vatandaşlarımı Bayrama kadar aşılarını yaptırmaya davet ediyorum.

 

*Üretim ve ihracat tarafında bir sıkıntımız yoktu. İnşallah 2021’de ihracatımızı 200 milyar doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kıracağız.

 

*Pek çok şehrimizde organize sanayi bölgeleri yetersiz kaldığı için yenilerinin kuruluş hazırlıkları yapılıyor. Artık meslek liselerini sanayi bölgeleri içinde açarak okul eğitimi ile işbaşı eğitimini birleştiriyoruz. Bakanlıklarımız kendi alanlarında gençlerimizin bu potansiyellerini hayata geçirmeye yönelik pek çok program uyguluyor.

 

*Artık Türkiye, siyasi ve ekonomik olarak dünyanın en üst ligine adım atmak üzeredir.

 

*Küresel yönetim ve ekonomi sisteminin yeni baştan yapılandığı şu süreçte Türkiye’yi hak ettiği yere getirmek için son iki asrın en önemli fırsatını yakalamış durumdayız.

 

*Ankara-Niğde Otoyolu’nda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek.

 

*Karayolları Genel Müdürlüğü’müzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler Cuma gece yarısı başlayacaktır.

 

*Salı’dan (20 Temmuz) Cuma’ya kadar tam gün tatil. Pazartesi günkü yarım günü de idari tatil olarak belirleme kararı aldık.

 

*Vatandaşlarımız 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyorlar.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ