Mardin Roj

Kriz bir tek AKP’yi vurmadı: Hediyelik eşyalara yüzbinler harcandı

Kriz bir tek AKP’yi vurmadı: Hediyelik eşyalara yüzbinler harcandı
  • 11 Nisan 2022 11:55
AKP’li Artuklu Belediyesi’nin özel kalem harcamalarında, “Temsil Ağırlama” giderleri adı altında yemeğe 620 bin, altın varaklı plaket ve hediyelik eşyalara ise 172 bin TL harcadığı ortaya çıktı.
Mardin’de kayyım yönetimindeki belediyelerden sonra en fazla usulsüz harcamalarla gündemden düşmeyen AKP’li Artuklu Belediyesi’nin, ekonomik kriz ortamında hediyelik eşya ve yemek harcamalarına yaptığı ödemeler dudak uçuklattı. Alımların tamamını “doğrudan temin yoluyla” gerçekleştiren belediyenin kayyım belediyelerinde olduğu gibi altın varak sevdası yapılan alımlarla ortaya çıkarken, “temsil ağırlama giderleri” adı altında yapılan yemek harcamalarına dair rakamlar şaşkınlık yarattı.
ALTIN VARAKLI PLAKET
Artuklu Belediyesi’nin gelen misafirlere ya da organizasyonlarda katılımcılara verilmek üzere aldığı plaketlerin altın varaklı olması dikkat çekti. Elektrik firmasından alındığı görülen altın varaklı plaketlere belediye bütçesinden 138 bin 650 TL ödendiği faturalara yansıdı. Belediyenin aynı zamanda 8 bin TL değerinde de gümüş teşbih, anahtarlık ve kalemlik alımı yaptığı kayıtlara yansıdı.
HEDİYELİK GÖMLEK, KIRAVAT 
Bir diğer kalemde ise, kimi misafirlere verilmek üzere alımı yapılan gömlek, kravat ve kadın çantası oldu. Belediyenin 26 adet erkek gömleği, 26 adet kravat ve 5 adet kadın çantası alımı yaptığı kayıtlara yansırken, gömleklerin bedeli 404 TL 50 kuruştan toplam 10 bin 517 TL, kravatların bedeli 272 TL’den toplam 7 bin 72 TL, kadın çantalarının bedeli ise bin 694 TL’den toplam 8 bin 473 TL olmak üzere 26 bin 62 TL tuttuğu görüldü.
YEMEK BEDELİ 620 BİN TL
Belediyenin en büyük harcama kalemlerinden biri de, yemek bedelleri oldu. “Temsil ağırlama ve yemek davetleri” adı altında kesilen faturaların toplamı 620 bin TL olarak görüldü. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ