KPSS virüs dinlemedi

KPSS virüs dinlemedi
  • 25 Ekim 2020 14:28 | Son Güncellenme: 26 Ekim 2020 11:23

Koronavirüs salgınına rağmen yapılan 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumu, oluşan uzun kuyruklarla virüsün yayılmasına davetiye çıkardı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın gölgesinde gerçekleşti. Saat 10.15’te başlayan sınav için binalara girişler saat 10.00 itibarıyla sona erdi. Birkaç dakika geç kaldıkları için içieri alınmayan olurken bina önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Okul önlerinde en az 1,5 metre mesafe kuralına uyulamadığı görüldü.

KPSS ön lisans oturumu, Türkiye’nin 81 ilinde ve Lefkoşa’da saat 10.15’te başladı. Erken saatlerde sınav merkezlerinin önüne gelen adaylar, maske takıp ellerini dezenfekte ettikten sonra salona alındı. Maskesi olmayan adaylara da maske dağıtıldı. Sınava girişte adayların HES kodları da kontrol edildi.

Adaylar ve aileleri, sınav binaları önünde yoğunluk oluşturdu. Mesafe kuralı uygulanamadı. Adaylar dakikalarca kuyrukta bekledi.

Sınav binasına girişler, saat 10.00 itibarıyla sona erdi. Bu dakikadan sonra gelenler sınav merkezlerine alınmadı. Kapıda bırakılan adaylar uzun süre gözyaşı döktü.

Saat 10.15’te başlayan sınavda, adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika süre verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ