Mardin Roj

Kovid testi yapacağız denilerek, başka cezaevine götürdüler

Kovid testi yapacağız denilerek, başka cezaevine götürdüler
  • 15 Ekim 2020

Ordu E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan 2 tutuklu, “Kovid-19 testi yapılacak” diye cezaevinden çıkarılarak, farklı cezaevlerine sevk edildi.

Ordu E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Hakkı Turgay ile ismi öğrenilemeyen bir tutuklu, 13 Ekim’de “koronavirüs (Kovid-19) testi yapılacak” gerekçesiyle cezaevinden çıkarılarak, farklı cezaevlerine sevk edildi. Hakkı Turgay Balıkesir Bandırma T Tipi Kapalı Cezaevi’ne, ismi öğrenilemeyen diğer tutuklu arkadaşı ise Manisa T Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi.

Turgay’ın babası Arif Turgay, 4 yıldır oğlunun bacağında bulunan yaranın tedavi edilmediğini ve girişimlerinin ise sonuçsuz kaldığını aktardı. Oğluyla en son 12 Ekim’de görüştüğünü belirten baba Turgay, oğlunun haklarında soruşturma açıldığını ve cezaevinde “provokasyon” yaratılmak istendiğini aktardığını kaydetti. Oğlunun daha sonra Bandırma Cezaevi’nden aradığını ifade eden Turgay, “Koronavirüs testine götüreceklerini söylemişler. Yolda iken nereye götürüldüklerinden habersiz önce Manisa’ya götürmüşler. Burada arkadaşını bırakıp Bandırma’ya gitmişler” dedi.

Turgay, oğlunun kendilerinden uzak yerlerde bulunan cezaevlerinde tutulmasından kaynaklı zorlandıklarını ifade ederek, bu durumu “zulüm” diye nitelendirdi. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ