Mardin Roj

Korucubaşının öldürdüğü gencin ağabeyi konuştu

Korucubaşının öldürdüğü gencin ağabeyi konuştu
  • 22 Kasım 2021 20:55

Midyat’ta Musa Çelik’i öldüren korucubaşı Şirin Akçay ve 2 kardeşi gözaltına alınken, olaydan sonra korucuların aileyi tehdit ettiği belirtildi. 

Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Mesken (Çamyurt) köyünde dün korucubaşı olan muhtar Şirin Akçay ile kardeşleri Veysi ve Mahsum Akçay’ın uzun namlulu silahlarla yaptığı saldırı sonucu ağır yaralanan Musa (Mazlum) Çelik (28) hayatını kaybetti. Cenazesi otopsi işlemleri için Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, aile Çelik’in cenazesini alıp defnetti.

Musa (Mazlum) Çelik

Saldırı sonrasında Şirin Akçay ile kardeşleri Veysi ve Mahsum Akçay’ın gözaltına alınarak, tutuklandı.
AĞABEYİ ANLATTI
Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşan Musa Çelik’in ağabeyi İdris Çelik, kardeşinin alacağını talep etmesi üzerine aralarında önce tartışma yaşandığını, daha sonra kardeşine küfür ederek, ateş açtıklarını söyledi. Devletin silah vererek Akçay ailesini köyün içine bıraktığını ifade eden Çelik, köy içinde korucu olduklarını ve silahla gezerek halkı tehdit ettiklerini ifade etti.

İdris Çelik

Korucuların kardeşini öldürdüğünü söyleyen Çelik, “Korucular devletin silahıyla kardeşime saldırıp, katlettiler. Hak ve adalet yok. Hakkımız için mücadele ediyoruz” dedi. Cenazeyi köye defnedeceklerini ifade eden Çelik, köyün etrafının ise jandarma tarafından çevrildiğini söyledi. Çelik, “Ne olursa olsun cenazemizi köye götürüp defnedeceğiz. Zorluk da çıkarsalar götüreceğiz. Cenazemizi yerde bırakmayacağız” diye belirtti.
Öldürülen Musa Çelik’in bir yakını da Çelik’in yaralanmasının ardından korucubaşı ve kardeşlerinin ailenin evine giderek tehditler savurduğunu söyledi. Akçay ve yakınlarının korucu kimlikleriyle köylülere zulmettiklerini aktaran Çelik’in yakını, köyde korucuların silahlarının alınmaması durumunda köylülerin başka sorunlar da yaşayacağına işaret etti.
SİLAHLARIYLA VİDEOLAR ÇEKİYOR
Korucubaşı Şirin Akçay, sanal medyada yayınladığı videolarla da tanınan bir isim. Silahla rastgele ateş açmasıyla tepki çeken videolar yayınlayan Akçay, kimi videolarında ise, tehditler savuruyor. (Mezopotamya Ajansı)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ