Korucu silahları ile yapılan saldırının görüntüleri ortaya çıktı

Korucu silahları ile yapılan saldırının görüntüleri ortaya çıktı
  • 16 Kasım 2020 18:59

Mazıdağı’nda korucu silahları ile gerçekleştirilen ve bir kişinin hayatını kaybettiği saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Xirbe Kurik (Tanrıyolu) kırsal mahallesinde 11 Kasım tarihinde korucu silahları ile gerçekleştirilen ve Hamit Özkan’ın hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı saldırının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde uzun namlulu silah sesleri duyulurken, birden fazla silahla aynı anda ateş edildiği duyuluyor.

Görüntüler sosyal medyadan hayatını kaybeden Hamit Özkan’ın yakınları tarafından paylaşıldı.

Saldırının ardından gözaltına alınan ve köylüler tarafından “gizli korucu” olarak tanınan Cevdet Özkan, oğlu ve 2 kişi daha gözaltına alınmıştı. Saldırıyı üstlenen Cevdet Özkan’ın oğlu Kadri Özkan tutuklanırken, diğer 3 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

SİLAHLAR KORUCULARA AİT

Saldırıda kullanılan silahların ise koruculara ait olduğu ortaya çıkmıştı. Jandarma ile görüşen Hamit Özkan’ın yakınlarına jandarma tarafından silahların koruculara ait olduğu ifade edilmişti. Saldırganlardan Cevdet Özkan, köylüler tarafından “gizli korucu” olarak bilinirken, 2008 yılında da benzer bir saldırı gerçekleştirmiş, 5 kişiyi yaralamıştı. Cevdet Özkan, 12 yıllık hapis cezasının onanmasının ardından 2015 yılının sonuna doğru cezaevine girmesine rağmen AKP ve MHP tarafından hazırlanıp, Nisan 2020’de Meclis’te kabul edilen “7242 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun” kapsamında denetimli serbestlikle serbest bırakılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ