Koronavirüs Kızıltepe’de 2 can daha aldı

Koronavirüs Kızıltepe’de 2 can daha aldı
  • 15 Temmuz 2020 18:21

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde son günlerde artan corona virüs nedeniyle hastaneye kaldırılan 2 kişi hayatını kaybettiği iddia edildi.

Mardin olmak üzere ilçelerde artan corona virüs salgını nedeniyle hastanelerde bir çok kişi tedavi altına alındı. Daha önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Son 3 gün ortalamasıyla en fazla vaka görülen 7 ilin içinde Mardin’de yer aldığı açıklamıştı. Geçtiğimiz hafta Mardin’in Derik ilçesinde, koronavirüs testi pozitif çıkan banka müdürü S.D. hastanede tedaviye alınırken, aynı katta çalışan 3 kişi ise evlerinde karantinaya alınmıştı. Artan vakalar karşısında yetkililer vatandaşları sık sık maske takmaları, ve sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda uyarıyor.

Kızıltepe ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında kentte bulunan fırınlarda hijyen, maske ve gramaj denetimi gerçekleştirildi.
Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı kontrol ekipleri ekmek üretim yerlerini ve fırınlarda korona virüs denetimleri gerçekleştirdi. İlçedeki fırınlarda inceleme yapan ekipler, sosyal mesafe, maske ve eldiven ile çalışılması konusuna dikkat çekti. Ekmeklerin, gramajlarını ölçen ekipler belirlenen fiyatlara uyup uyulmadığını kontrol etti.

Zabıta ekipleri ayrıca temizlik ve hijyen konusunda da iş yerlerine uyarılarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ