Mardin Roj

Kızıltepe’ye kayyum olarak geldi, adaletten bahsetti

Kızıltepe’ye kayyum olarak geldi, adaletten bahsetti
  • 4 Kasım 2019 19:31 | Son Güncellenme: 21 Ocak 2020 16:02

Kızıltepe Belediyesi’ne kayyum olarak atanan ve HDP’li Eşbaşkan Nilüfer Elik Yılmaz’ı henüz tebligat yapılmadan belediyeye girişini engelleyen Kaymakam Hüseyin Çam, “Vatandaşların yaşam kalitesini yükselterek, insan odaklı, katılımcı, yenilikçi bir yönetim anlayışıyla adaletli” bir “hizmet” sunacaklarını iddia etti.

Kızıltepe Belediyesi’nin HDP’li Belediye Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz’ın görevden alınarak, yerine kayyum olarak atanan Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, açıklama yaptı.

Açıklamasında “Hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün vatandaşlara en iyi şekilde hizmet etmenin gayret içinde olacağız” diye kaydeden Çam, “Önceliğimiz vatandaşlarımızın en iyi şekilde hayatlarını sürdürmelerine olanak sağlamak olacak. İhtiyaçlarımızı çok kısa sürede belirleyip önceliklerimizi belirleyeceğiz. Acil durumları gerektiren sokaklardan başlayıp, bir an önce çalışmalara başlayacağız” iddiasında bulundu.

Çam, kayyum atanan bir diğer HDP’li belediye olan Mardin Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde, Kayyum/Vali Mustafa Yaman’ın destekleriyle kırsaldan merkeze ilçenin bir an önce hak ettiği değere ulaşmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini savundu.

HDP’li Eşbaşkan Nilüfer Elik Yılmaz’ın herhangi bir tebligat olmadan belediye binasına girişini engelleyen kayyum Çam, “Vatandaşların yaşam kalitesini yükselterek, insan odaklı, katılımcı, yenilikçi bir yönetim anlayışıyla adaletli, verimli ve etkin şekilde hizmet sunmak amacıyla büyük bir özveri ile çalışacağız” diye aktardı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ