Mardin Roj

Kızıltepe’de Zergan Deresi temizlendi

Kızıltepe’de Zergan Deresi temizlendi
  • 29 Eylül 2019

Kızıltepe Belediyesi, çöp ve atık sulardan kaynaklı kirlenen ve etrafa kötü kokular yayan Zergan Deresi’ni temizledi.Çıkan atıklar çöplük alanlarına taşındı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi içerisinden geçen Zergan Deresi’nde biriken atıksu ve çöplerin temizliği için Kızıltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce temizlik çalışması başlatıldı. Zergan Deresi’nin çevresinde bulunan yerleşim alanlarından dereye akıtılan atıksu ve atılan çöplerden dolayı dere yatağında meydana gelen kirliliğin neden olduğu kötü kokunun giderilmesi için iş makineleri ve temizlik personellerinin müdahalesiyle temizlendi. Belediye temizlik ekipleri derenin temizliğini sağlayarak oluşan görüntü kirliliğinin önüne geçerken, aynı zamanda etrafa yaydığı kokuyu önlemeye çalışıyor. Dere yatağına indirilen kepçelerle ve temizlik görevlilerince çalışmalar yapıldı.

Toplanan çöp ve çamur yığınları büyük kepçeler tarafından kamyonlara doldurularak çöp alanlarına taşındı. Zergan Deresi’ndeki temizlik çalışmalarını kontrol eden Kızıltepe Belediye Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Dilber Sulhan, birim yetkililerinden bilgi aldı. Yılmaz, Zergan Deresi’nin bir an önce temizlenmesini isteyerek, derenin çevresinde yaşayan halkın daha fazla mağdur olmaması için temizlik çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması gerektiğini belirtti. Zergan Deresi temizlik çalışmalarının Cumhuriyet Mahallesi boyunca devam edeceği kaydedildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ