Kızıltepe’de kayyım yardımcısı 800 bin lira rüşvet istedi!

Kızıltepe’de kayyım yardımcısı 800 bin lira rüşvet istedi!
  • 31 Ekim 2023 12:37

Qoser’de (Kızıltepe) kayyımın ihalelerden pay aldığı yönündeki suç duyurusunun ardından bu kez de kayyım yardımcısının “komisyon” adı altında bir firmadan 800 bin TL rüşvet istediği iddia edildi. 

Mêrdîn Qoser (Kızıltepe) Belediyesi’nin eski kayyımı Hüseyin Çam ile beraberinde çalıştığı bürokratlara dair rüşvet ve yolsuzluk iddialarına bir yenisi eklendi. Asi İnşaat yetkilisi, bir süre önce “ihaleden pay aldı” suçlamasıyla Çam hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Söz konusu suç duyurusunun ardından eski kayyım yönetiminin, P. isimli bir firmadan da yapılan işler karşılığında “komisyon” adı altında rüşvet talep ettiği iddia edildi. Kayyım Yardımcısı Mehmet Kalkan’ın devreye girerek, parke ve inşaat işleri verilen P. isimli firmadan “komisyon” adı altında 800 bin TL rüşvet istediği, P. isimli firmanın ise rüşvet ödemeyi kabul etmediği ve konuya dair 2021 yılında Mardin Valiliği’ne şikayette bulunduğu ileri sürüldü.

Valilik, bunun üzerine belediyeden iş yapılan firmaların bilgilerini talep etti. Ancak valiliğin talep yazısı Mehmet Kalkan’ın önüne gitti. Mehmet Kalkan ise, soruşturmanın üzerinin kapatılmasına dönük ifadeler hazırladı. Firma yetkilileri ile görüşmeler yapılarak, olayın üstünün kapatıldığı belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ