Mardin Roj

Kızıltepe’de halk buluşması için hazırlıklar tamam

Kızıltepe’de halk buluşması için hazırlıklar tamam
  • 14 Ağustos 2021
“Özgürlük Zamanı” kampanyası kapsamında Kızıltepe’de yapılacak halk buluşması için hazırlıklar sürüyor. 
Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Özgür Kadın Hareketi (TJA), “Özgürlük Zamanı” kampanyası kapsamında Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 17 Ağustos’ta halk buluşması gerçekleştirecek. DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel ile milletvekillerinin katılacağı buluşma için kentte 4 gündür hazırlıklar sürüyor.
‘BİRLİKTE AŞACAĞIZ’
Aralarında HDP Sözcüsü Ebru Günay’ın da olduğu heyet, Nusaybin Caddesi üzerinde bulunan Güneydoğu Galericiler Sitesi esnafını ziyaret etti. İşlerinin kötü olduğunu ve araç alım-satımının olmadığını belirten oto galericiler, yaşadıkları sorunları anlattı. HDP’lileri burada görmekten memnun olduğunu belirten galericiler, sorunların kaynağının iktidarın yönetememesinden kaynaklandığını ifade etti.
ESNAF SORUNLARINI ANLATTI 
Sorunların üstesinden hep beraber geleceklerini söyleyen HDP Sözcüsü Günay ise, “17 Ağustos’ta 17.00’de ‘Özgürlük Zamanı’ demek için bir araya geleceğiz. Sizleri de aramızda görmek istiyoruz” dedi. Ardından heyet, Kızıltepe Buğday Pazarı’nı ziyaret etti. Esnaf, kuraklık nedeniyle buğdayın azlığından ve tarımın bitme noktasında geldiğinden dert yandı.
Ardından heyet Kızıltepe 1 Nolu Galericiler Sitesini ziyaret etti. Geçtiğimiz gün kontrol noktasında aracı taranan ve gözaltına alınarak darp edilen Galericiler Sitesi Başkanı Tarık Birleşik’e geçmiş olsun dileklerini iletti. Günay, mevcut durumda sorumluların cezalandırılması için olayın takipçisi olacaklarını söyledi.
Heyet, son olarak ilçede pazar esnafını ziyaret etti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ