Kızıltepe’de değişmeyen görüntü: Yollar çukur, yollar çamur

Kızıltepe’de değişmeyen görüntü: Yollar çukur, yollar çamur
  • 19 Mart 2020 20:16 | Son Güncellenme: 19 Mart 2020 20:17

Kızıltepe’de yağışlarla birlikte yollar çamur deryasına döndü. Esnaf, bozuk yollar nedeniyle araçlarını tamirden çıkaramadıklarını söyledi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 3 gündür etkili olan yağışlardan kaynaklı yollar çamur deryasına döndü. Kayyım yönetimindeki belediye tarafından 31 Mart 2019 seçimlerine 3 ay kala başlatılan yol çalışmalarının bitirilmemesinden kaynaklı ortaya çıkan tablo yurttaşları mağdur ediyor. Yollardaki çukurlardan kaynaklı araç sürücüleri de ilerlemekte güçlük çekiyor. Çukurlar nedeniyle her ay arabalarına tamire götürmek zorunda kaldıklarını belirten yurttaşlar, yol çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını istedi.

‘ÇARE BULUNMUYOR’

Kızıltepe esnaflarından Burhan Ergül, “Halimizi görüyorsunuz. Biz ne kadar söylesek de kimse bir şey yapmıyor. Ne belediye ne de başkası. Kimse bu yolları görmüyor” diye tepki gösterdi. “Arabalar buradan geçerken bütün çamur dükkanlarımıza giriyor” diyen Ergül, “Kendimiz de bir şey yapamıyoruz. Biz söylüyoruz, ediyoruz kimse bir çare bulmuyor. Yağmur suyunun tahliye edilmesi için ortada bir yer yapmışlar, ancak fayda etmiyor” dedi.

Kızıltepe’de fırıncılık yapan Abdüsselam Çağırdan ise, arabalarının alt takımlarını yapmak için her defasında bin 500 TL harcamak zorunda kaldığına işaret ederek, “Motorlar, arabalar. Hiçbir şey kalmıyor. Yolun halini görüyorsunuz. Kızıltepe’nin halini görüyorsunuz” dedi. (Mezopotamya Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ