Mardin Roj

Kızıltepe’de amcasının tecavüzüne uğrayan çocuğun ablası konuştu

Kızıltepe’de amcasının tecavüzüne uğrayan çocuğun ablası konuştu
  • 24 Eylül 2020 11:04 | Son Güncellenme: 24 Eylül 2020 11:06

Kızıltepe’de amcasının tecavüzüne uğrayan Z.Ç.’nin ablası Pervin Şişman, olayın failin ailesi tarafından örtbas edildiğini belirterek, tüm sorumluların yargılanması çağrısı yaptı.

İsviçre’den Mardin’in Kızıltepe ilçesine gelen 17 yaşındaki Z.Ç.’nin, amcası Osman Ç.’nin tecavüzüne uğradığı geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Şikayet üzerine gözaltına alınarak serbest bırakılan Osman Ç., daha sonra Jandarma Kriminal Laboratuvarı tarafından hazırlanan rapor üzerine tutuklanmıştı.

OSMAN Ç.’NİN TEHDİTLERİ

Z.Ç.’nin Adana’da ikamet eden ablası Pervin Şişman, Mezopotamya Ajansı’ndan (MA) Hamdullah Kesen‘e konuşarak, olayın Osman Ç.’nin ailesi tarafından örtpas edilmeye çalışıldığını belirterek, tüm sorumluların yargılanmasını istedi. Osman Ç.’nin kardeşlerinin sık sık annesini arayarak tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu ifade eden abla Şişman, kardeşinin korktuğundan kaynaklı olayı kendilerine anlatmadığını belirtti. Abla Şişman, Osman Ç.’nin kardeşini arayarak, “Bana güven. İkimiz arasında kalsın. Kimseye anlatma, sana kimse inanmaz. Rezil olursun. Ailen sana zarar verir. Zaten benle ilgili hiç bir delil yok” şeklinde tehdit ettiğini kaydetti.

‘AİLE ÖRTBAS ETTİ’

Olayı daha sonra eşine anlattığını ve birlikte kardeşiyle görüştüklerini belirten Şişman, bunun üzerine kardeşinin amcasının tecavüzünü söylediğini anlattı. O sırada kardeşinin intihar girişiminde bulunduğunu kaydeden Şişman, sonrasında şikayetçi olduklarını ve failin serbest bırakıldığını anımsattı. Failin DNA raporu üzerine tutuklandığına değinen Şişman, Osman Ç.’nin kimi kişiler üzerinden ilk rapora müdahale ettiğini iddia etti. Buna ilişkin de suç duyurularının bulunduğunu dile getiren Şişman, “Olayı örtbas edenler ailesidir. Ablası S., ağabeyleri K. ve V.’dir. Tüm sorumluların yargılanmasını istiyoruz” diye seslendi.

NE OLMUŞTU?

İsviçre’den 2 Temmuz’da Mardin’in Kızıltepe ilçesine gelen 17 yaşındaki Z.Ç., misafir olarak kaldığı amcası Osman Ç.’nin (28) sistematik tecavüzüne uğradı. Z.Ç., 10 Temmuz’da Adana’da ikamet eden ablası Pervin Şişman’ın evine geldi. Şişman’ın olayı fark etmesi üzerine 24 Temmuz’da tecavüzü ablasına anlatan Z.Ç., intihar girişiminde bulundu. Abla Şişman, 29 Temmuz’da Mardin Kızıltepe’ye giderek, Osman Ç. hakkında Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Tanık olarak ifadeleri alınan Osman Ç.’nin kardeşleri S.Ç. ile K.Ç. de tecavüzü yalanlayarak, Z.Ç.’nin psikolojik sorunları olduğunu ileri sürdü.

RAPOR ÜZERİNE TUTUKLANDI

30 Temmuz’da gözaltına alınan Osman Ç., “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlaması ile savcılık tarafından adli kontrol şartı ile Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakimlik, “suçun vasıf ve mahiyeti, suç vasfının şüpheli aleyhine değişme ihtimali ve toplanan deliller” gerekçesi ile Osman Ç.’yi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Osman Ç.’nin serbest bırakıldığını duyan Z.Ç., Adana’da 31 Temmuz’da iki kez intihar girişiminde bulundu. Z.Ç, hastanede tedavi altına alınırken, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı olaya dair soruşturma açtı. Soruşturma neticesinde Z.Ç. ve ailesinin ifadesi alındı.

Z.Ç.’den alınan DNA örnekleri ile Osman Ç.’den alınan DNA örnekleri Jandarma Kriminal Laboratuvarı’nda uyumlu bulundu. Bunun üzerine Z.Ç.’nin avukatları, 9 Eylül’de Osman Ç.’nin tutuklanması talebiyle mahkemeye başvuruda bulundu. 14 Eylül günü gözaltına alınan Osman Ç. “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlaması ile tutuklandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ