Kızıltepe’de amcasının tecavüz ettiği çocuk yaşadıklarını anlattı

Kızıltepe’de amcasının tecavüz ettiği çocuk yaşadıklarını anlattı
  • 25 Eylül 2020 15:07 | Son Güncellenme: 25 Eylül 2020 15:10

Kızıltepe’de amcası Osman Ç.’nin tecavüzüne uğrayan Z.Ç., yaşadıklarını anlattığı için tehdit edildiğini belirterek, “Adaletin sağlanmasını istiyorum” dedi.

İsviçre’den Mardin Kızıltepe ilçesindeki akrabalarını ziyarete geldiği dönemde amcası Osman Ç.’nin tecavüzüne uğrayan 17 yaşındaki Z.Ç., şimdi de tehdit edildiğini söyledi. Her şeyin babasının kendisine Mardin’deki ailesini görmeye gitme teklifiyle başladığını belirten Z.Ç., geçen yıl da annesinin akrabaları ve ablasını görmeye gittiğini söyledi. Z.Ç, “Türkiye’ye kardeşimin mezarını ziyaret etmek için gittim. Annem ve babamın aileleri arasındaki gerginliğin sona ermesi ve biraz herkesi mutlu etmek için gittim. Mutlu olmak ve gülmek için gittim. Ama hiç öyle geçmedi” dedi.

‘İNKAR ETTİLER, HEPSİ BİLİYORDU’

Z.Ç. yaşadıklarını şöyle anlattı: “Günler geçti ve bu olay oldu. Kendimi çok kötü hissettim. Titriyordum, hayatımda ilk kez ne söyleyeceğimi bilemedim. Düşünemiyordum, nefes alamıyordum, rengim solmuştu. Bağırdım ama kimse beni duymuyordu. Bağırdığımı düşünüyorum ama bağıramıyordum, sadece titriyordum. Çok şiddetli bir acı hissettim. Öyle bir acı ki kimseye diyemedim. Öyle bir acı ki hala hissediyorum. Hiç bir zaman amcamın bana bunu yapabileceğini düşünmemiştim. Sonra her şeyi inkar ettiler. Bana, ‘deli’ dediler. Tüm ailesi bana karşı oldu. Oysa hepsi kardeşlerinin bana bunu yaptığını biliyorlardı. Babam bana destek olmadı. Sadece ablam ve annem destek oldular.”

‘AİLESİ DE ORADAYDI’

Z.Ç., devamında “Aslında birçok şeyi söylemeyi unuttum. Devran (amcası) ve büyükannenin de orada olduğunu söylemeyi unuttum. Bana neden kustuğumu sorarak, ‘Nargileden kaynaklanıyor’ dediler. Kanamam çoktu. Songül’e (halası) bir kadın doktoru olup olmadığını sordum. Bana, ‘Evet’ dedi. Ben de ondan benim için randevu almasını istedim. ‘Alırım’, dedi. Ondan sonra Osman çatıya çıkmamı istedi ve bunu kimseye anlatmamamı söyleyerek, tehdit etti” dedi.

‘BAŞKALARINA DA AYNISINI YAPMIŞ’

Halası olan Songül’ün taciz ve tehditten haberdar olduğunu sözlerine ekleyen Z.Ç., “Ben oradayken kimseye anlatmamam için beni tehdit etti. Ben de kimseye anlatmak istemedim. Bana asla inanmayacaklar dedim. Çünkü daha önce de başka kızlara yapmış aynısını. Kimsenin amcamın bana bunu yaptığına inanacağını düşünmedim. Ablam ve annemin kötü olmasını da istemedim. İyi değildim, intihar etmek istedim. Büyük bir boşluktu ta ki ablam bana ‘bu adam neden seni her zaman arıyor’ diye sorana kadar. Ondan sonra ablama anlattım. Bana destek oldu. Kendimi daha iyi hissetmemi sağlamaya çalıştı. Polise gittim ama o kaçtı. Her şeyi yapmaya çalıştım. Adaletin sağlanmasını istedim” diye konuştu.

‘BUNU SAKLAMAYIN, MÜCADELE EDİN’

Anne ve ablasının desteğiyle burada olup, mücadele ettiğini dile getiren Z.Ç., travma yaşadığını ifade etti. Z.Ç., herkesin bu olayları saklamaması ve mücadele etmesi gerektiğini vurguladı.

Z.Ç., sözlerini şöyle anlattı: “Başka kızların benim yaşadığımı yaşamasını istemiyorum. Adaletin sağlanmasını, böylesi insanların yaptıklarının bedelini ödemesini istiyorum. Benzer şeyleri yaşayan genç kızlara sesleniyorum, bu sizin suçunuz değil. Mücadele etmekten vazgeçmeyin. Bu mücadeleyi başka kızların benim yaşadıklarımı yaşamamaları için yürütüyorum. Bize destek olan herkese teşekkürler.” (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ