Mardin Roj

Kızıltepe’de 2 kardeşin öldürüldüğü olay telefon kamerasında

Kızıltepe’de 2 kardeşin öldürüldüğü olay telefon kamerasında
  • 25 Kasım 2019

Kızıltepe’de şiddet uyguladıkları kadının dedesi tarafından öldürülen 2 kardeşin öldürülmesinden sonraki panik anları telefon kamerası ile çekildi.

Mardin Kızıltepe’de 22 Kasım’da öldürülen 2 kardeşin vurulmasından sonra olay yerinde yaşanan panik anları telefon kamerasına takıldı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 22 Kasım’da Kızıltepe’ye bağlı Tepebaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Husumetli olan iki grup arasında çıkan tartışma, kısa sürede büyüyüp silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada, Mustafa Tezdönen ile akrabası Emin Tezdönen vücutlarına isabet eden kurşunlarla kanlar içinde yığıldı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde iki kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi.

Olayın Mustafa Tezdönen’in, 2 yıl önce ikinci evliliğini yaptığı Mehtap Tezdönen’e şiddet uygulaması nedeni ile yaşandığı ortaya çıktı. Mehtap Tezdönen de yaşadığı şiddete dayanamayarak, ailesinin evine dönüp, boşanma davası açtı. Yine iddiaya göre Mustafa Tezdönen, eşini, eve dönmesi için tehdit etmeye başladı.

Mehtap Tezdönen, dün anneannesi Perihan Y. ve dedesi İbrahim Y. ile birlikte bir nişan törenine katıldı. Araçla evlerine döndükleri sırada ise yolları, Mustafa Tezdönen ve kardeşi Emin Tezdönen tarafından kesildi. Mustafa Tezdönen, eşini zorla araçtan çıkarmak istedi. Anneanne ve dede engel olmaya çalıştı. Mustafa Tezdönen anneanneye sopayla saldırdı. Bunun üzerine dede İbrahim Y. aracındaki tabancayı alıp, Tezdönen kardeşlere ateş etti. Kardeşler olay yerinde hayatlarını kaybederken, dede İbrahim Y. kaçtı. Yaralanan anneanne Perihan Y. ise ihbarla olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ