Kızıltepe meydanına 3 ay önce kayyım eli değdi, bu hale geldi

Kızıltepe meydanına 3 ay önce kayyım eli değdi, bu hale geldi
  • 14 Ağustos 2021 10:44

Kayyım yönetimindeki Kızıltepe Belediyesi’nin “yenileme” adı altında 3 aydır devam eden yol çalışması, esnafı iş yapamaz hale getirdi.

Kayyım yönetiminde olan Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Kızıltepe Belediyesi tarafından başlatılan yol çalışması halkı bezdirdi. Kayyımın Kızıltepe Özgürlük Meydanı’nda “yenileme” adı altında 3 ay önce başlattığı çalışma nedeniyle toz içinde kalan esnaf, iş yapamaz hale geldi.
MÜŞTERİ GELMİYOR
Toz ve yıkıntılar nedeniyle müşterilerin açık alan işletmeleri tercih etmediğini söyleyen esnaf Diyar Özcan, müşteri sayısının yarı yarıya düştüğünü belirtti. Özcan, “Müşterilerimiz rahatsız oluyorlar. Yaklaşık 3 aydır toz içindeyiz. Buralar harabeye döndü. Müşteriler toz ve dumandan dolayı buraya gelmek istemiyor. Bu durumdan bıktık” dedi.
Meydanda tatlı satışı yapan esnaflardan Erhan Demircan da şikayetini “Zabıta ve belediye yetkililerine mevcut durumu iletmemize rağmen kimse sorunu çözmüyor. Buraları hızlandırarak çalışmayı sonlandırmalarını istiyoruz” sözleriyle dile getirdi. İlçede uzun zamandır herhangi bir çalışmanın yapılmadığını ifade eden Hekim Kılıç ise, “Buraları yıktılar ama yapmadılar. Burada halka kimse hizmet etmiyor. Bizler yıkılan yerlerin yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ