Kızıltepe kayyımının piyangosu ile RTÜK temsilcisi oldu

Kızıltepe kayyımının piyangosu ile RTÜK temsilcisi oldu
  • 23 Aralık 2021 12:14 | Son Güncellenme: 23 Aralık 2021 12:16

Kayyum atanan Kızıltepe Belediyesi’ne özel kalem müdürü yapılan Selvican Sümeyye Şafak ATM memurluğundan RTÜK bölge temsilciliğine yükseltildi

 

HDP’nin kayyum atanan belediylerinde farklı görevlere getirilen Selvican Sümeyye Şafak hiç uğramadığı bu belediyelerden RTÜK’e bölge temsilcisi oalrak atandı.

 

MA’dan Ahmet Kanbal’ın haberine göre Adıyaman’dan getirilen Şafak, İçişleri Bakanlığı’nın onayıyla Kızıltepe Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü görevine getirildikten kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde yükseldi.

 

Bir başarı öyküsü

 

Şafak’ın usulsüz yükselme hikayesi Adıyaman’da başladı. İddiaya göre, asıl adı Selvican Şafak. Ancak AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’dan dolayı nüfus müdürlüğünden Sümeyye ismini de ekledi. Şafak, Adıyaman Belediyesi’nde 2009-2014 yılları arasında başkanlık yapan AKP’li Muhammet Necip Aslan döneminde Toplumsal Gelişim Merkezi’nin (TOGEM) başına getirildi. 2014 seçimlerinde Necip Aslan’ın aday olmayınca hakkında kimi usulsüzlük iddiaları ortaya atılan Şafak, AKP’li belediye Gölbaşı Belediyesi’ne geçiş yaptı. Şafak, Gölbaşı Belediyesi’nde bir süre TOGEM’de çalışmasını sürdürdü. Kısa bir süre sonra ise, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı oldu. Başkan yardımcısı olduğu dönemde kendisine ait şahsi aracı belediyeye kiralayıp, kendisinin kullandığı iddiasıyla da gündeme geldi.

 

Belediyeye adım bile atmadı

 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Gölbaşı Belediyesi’nin MHP’ye geçmesiyle belediyeden ayrılan Şafak, 4 Kasım 2019’da HDP’li Kızıltepe Belediyesi’ne kayyum atandıktan sonra soluğu Mardin’de aldı. Kızıltepe Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak atanan Şafak, belediyeye neredeyse adım dahi atmamasına rağmen özel araç tahsis edildi. Şafak, Mardin’e gelerek, kayyum belediyeleri ve AKP’li yöneticilerle görüşmeler yaptı. Kimi iddialara göre; AKP’li il ve ilçe yönetimlerinin belirlenmesinde rol oynadı.

 

RTÜK’e yükselmesi

 

Şafak, yaklaşık 6 aylık Özel Kalem Müdürlüğü görevinden sonra ise, 2020 yılının ortalarında soluğu RTÜK’te aldı. Henüz Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı olduğu dönemde RTÜK Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin hakkında, “Değerli Ağabeyim” ifadelerini kullanarak, doğum günü kutlamalarına katılan Şafak, RTÜK Başkan Yardımcılığı Danışmanlığına getirildi. Danışmanlık görevi uzun sürmeyen Şafak, Nisan 2021’de RTÜK Diyarbakır Bölge Temsilciliği’ne getirildi.

 

AKP’li yöneticilerle fotoğraflar

 

Sanal medya hesabından sürekli AKP’li yetkililerle çektirdiği fotoğrafları paylaşan Şafak’ın dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’yla Mardin’de, Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyumu Mahmut Demirtaş ile Adıyaman’da çekilen fotoğrafları görülüyor. Şafak’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan’ın yanı sıra AKP’li Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve daha birçok AKP’li milletvekili ve yönetici ile de fotoğrafları dikkat çekiyor.

 

Mardin eski Valisi ve kayyumu Mustafa Yaman’ın kızı olan ve şuan İnhisar Kaymakamı Elif Nur Yaman Saçal’ın düğün töreni ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı birçok düğünde de poz veren Şafak, 13 Şubat 2019 tarihli bir paylaşımında RTÜK Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin ile bir fotoğrafını paylaşıp övgüler dizdiği görülüyor. Şafak, 29 Aralık 2017 tarihli bir başka paylaşımında ise, Şahin ile doğum günü kutlamasında görülüyor. Şafak, yaptığı paylaşımında “RTÜK üyesi değerli ağabeyim Ebubekir Şahin’in doğum gününü kutladık dostlarla. Nice mutlu senelere abimmmm” ifadelerini kullanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ