Mardin Roj

Kızıltepe Kaymakamı böyle trollendi

Kızıltepe Kaymakamı böyle trollendi
  • 30 Temmuz 2021

Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, ülkenin bir-çok yerinde devam eden orman yangınlarının PKK tarafından çıkarıldığı yalanını paylaşan hesabın paylaşımına destek verdi. Ama valilik ve bakanlığın açıklamalarını görmezden geldi.

 

 

 

Kızıltepe Kaymakamı ve belediye kayyımı Hüseyin Çam, troll bir hesabın ülkenin birçok yerinde devam eden orman yangınları ile ilgili yalan olduğu İçişleri Bakanı ve Valilikler tarafından teyit edilen paylaşımına destek verdi. Troll hesabın paylaşımını alıntılayarak, paylaşım yapan Kaymakam Çam, yangınların PKK tarafından çıkarıldığı yalanını yayarak, beddualar etti.

 

“İhanetin Bedeli” isimli troll hesap yangınlar ile ilgili başka yangınlarda zarar görmüş hayvan fotoğraflarının üstüne “Bu dilsiz hayvanları #PKKyaktı” paylaşımı yaptı. Kaymakam Çam da kendi özel hesabından paylaşımı alıntılayarak, “Yaktığınız ateşlerde yanasınız inşallah… Zalimler için yaşasın cehennem” paylaşımında bulundu.

 

Yangının devam ettiği bölgelerin yetkililerinin PKK iddialarını yalanlamasına dair açıklamalarına rağmen Kaymakam Çam, paylaşımını silmedi.

 

 

Orman yangınlarının artması sonrası sabotaj iddiaları dile getirildi. Bunun üzerine Doğu Perinçek başta olmak üzere çok sayıda isim yangınların PKK tarafından çıkarıldığını iddia etti. Oda TV de yangınlarla ilgili provokatif haber yaparak, eski yangınları yeni gibi gösteren bir habere imza attı ve PKK tarafından yangınların üstlenildiğini iddia etti. Ancak haberde Oda TV, çıkmamış yangını bile üstlenilen yangın gibi gösterdi.

 

 

Demirören Haber Ajansı (DHA) da Manisa’daki yangın ile ilgili “örgüt üyesi” olduğunu iddia ettiği 2 kişinin yakalandığını öne sürdü. Bunun üzerine Manisa Valiliği haberi yalanlayınca DHA haberi kaldırdı.

 

 

Valilik’ten yapılan açıklamada, “Turgutlu’da bugün gözaltına alınan PKK/ PYD şüphelisi 2 şahıs, terör örgütlerine yönelik yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda yakalanmıştır. Bazı basın yayın organlarında bu operasyonla ilgili olarak, orman yangınlarının şüphelilerinin yakalandığı şeklinde haberler yayınlanmaktadır. Terör operasyonu neticesinde göz altına alınan şahısların devam eden orman yangınlarıyla irtibatlı olduklarına dair herhangi bir bilgi ya da bulgu söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ