Mardin Roj

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri: İlçe toz duman içinde

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri: İlçe toz duman içinde
  • 27 Temmuz 2020 10:12 | Son Güncellenme: 27 Temmuz 2020 08:29

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh ÇAKAR, Kızıltepe’de yapılan halı desenli cadde ile ilgili açıklama yaptı.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakat, Kızıltepe’de yapılan halı desenli cadde ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Kızıltepe’nin tüm yolları çukur içindeyken halı desenli yapılması nedeniyle kayyımın reklam malzemesi haline getirdiği cadde ile ilgili Çakar, şu açıklamaları yaptı:

“Hizmete sınır yoktur, ama biz rötuş hizmetler değil de kalıcı hizmetler bekliyoruz. Hizmet ve sorumluluk farkını çoğu kişi idrak edememiş durumdadır. İlçe toz ve duman ile boğuşurken elektrik şirketinin yaptığı enkaz tamamlanmamışken yapılan bu caddenin altyapısı hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor. Kış ayları geldiğinde parke taşları dayanıklılık verecek mi?

Her yer çukur, toz duman, esnaf perişan halk perişan… Hele son dönemler de elektrik şirketinin çiftçiler ve halk üzerindeki baskı şiddet ve zulmü devam edilirken önce enkazın yapılmamasına izin verilmemeli altyapısı iyi sağlanmalı.

NE KADARA İHALE VERİLDİ?

Bizler seçimlerde tekrar el değiştirecek belediyenin borçlu devredilmesini istemiyoruz. Çünkü sonrasında hiçbir şey yapılamayacak. Bizler aynı zamanda yapılan bu halı desenli caddenin de ilçemize ne kadar tutarda yapıldığını merak ediyoruz?

İlçemizde buluna ve halkın yanında olduğunu söyleyen diğer Sivil Toplum Kuruluşlarının da bu konuda duyarlılık göstermesini talep ediyoruz.

Çevre yolunda her yıl onlarca insanımız ölüyor, mağdur oluyor; bunlar neden bir çözüm için kavşak veya üst geçit yapılmıyor? Bizler bunu talep etmekten vazgeçmeyeceğiz.

MARSU ve elektrik şirketinin caddeleri yıkıp eski haline getirmemesi hiç de hoş bir hareket değildir. Bunların telafi edilmesi gerekirdi. Bizler dükkanlarının önünü dolduran ev sahipleri, esnaflar görüyoruz yazıktır.

Kızıltepe’nin diğer sorunlarının da gündeme gelmesini ve bu toz cehenneminin sağlam bir altyapı ile düzeltilmesini talep ediyoruz. “(HABER MERKEZİ)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ