Mardin Roj

Kısıtlamalara dayanamayan kahveci intihar etti, arkadaşları isyan etti

Kısıtlamalara dayanamayan kahveci intihar etti, arkadaşları isyan etti
  • 01 Mayıs 2021
Buca ilçesinde kıraathane işleten Erdal Şenözpak, yaşadığı ekonomik sıkıntılardan kaynaklı intihara sürüklendi. Kahveciler Esnaf Odası Başkanı isyan etti. 
İzmir’in Buca ilçesine bağlı Şirinyer semtinde Kıraathane işleten 50 yaşındaki Erdal Şenözpak’ın, ekonomik sebeplerden dolayı intihar ettiği öğrenildi.
Hayatını kaybeden Şenözpak’ın cansız bedeni savcılık incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.
‘UMUTSUZLUK İNTİHARA SÜRÜKLÜYOR’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de sosyal medya hesabından “Umutsuzluk intihara sürüklüyor” sözleriyle tepki gösterdi. Yücel’in paylaşımı şöyle: “Maddi destek vermeden uygulanan kısıtlamalar nedeniyle İzmir’de bir kahvehaneci daha intihar etti. Bu yanlışlardan dönülmesi için daha kaç kişinin ölmesi lazım, daha kaç ocağın sönmesi lazım?”
YETER ARTIK
İzmir Kahveci Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı, sosyal medya hesabından kahvecinin yerdeki kanı başında isyan etti. Kırdı, paylaştığı videoda “Kahveci esnafımız zor durumdan dolayı intihar ediyor. Bir tane daha olmuştu, bu ikinci İzmir’de. İkinci intihar, ama yeter artık devlet bize destek versin. Yapacak birşeyimiz yok. Ne yapalım? Hırsızlık mı yapalım? Kahveci Esnaf onurlu insan. Aç kalır kimseden bir şey istemez. Biz yanımızdaki fakirlere yardım ediyoruz. Bu arkadaşımız gitti bir can gitti, yeter artık hükümet bize destek versin. Bu cinayetler artmaya başladı” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ