Kireç fabrikasının tozunu şikayete giden kadınlar belediyeye alınmadı

Kireç fabrikasının tozunu şikayete giden kadınlar belediyeye alınmadı
  • 26 Ekim 2020 13:00

Mahallelerinde bulunan kireç fabrikasının filtre takması isteğiyle kayyım olan Mardin Valisi ile görüşmek isteyen Mardinli kadınlar, belediyeye alınmadı.

Mardin’in Artuklu ilçesi İstasyon Mahallesi’nde çok sayıda kadın, mahallede yıllardır üretim yapan Şakir Nuhoğlu’na ait Nuhoğlu Kireç Fabrikasının filtre takmaması sonucu meydana gelen çevre ve hava kirliliğine ilişkin kayyım olan Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ile görüşmek için belediyeye yürüdü. Belediyenin önüne giden kadınlara “Vali burada değil randevu olmadan da görüşemezsiniz” diyen polisler, kadınları belediye binasına almadı. Yarım saat boyunca kapıda kalan kadınlar, kimseyle görüştürülmeden belediye önünden ayrıldı.

‘Çocuklarım astım hastası olmuş’

Yaşadıkları duruma tepki gösteren kadınlardan Emine Barık, “Biz üç yıldır aynı şekilde herkesle görüşmek için gidip geliyoruz. Ama kimse derdimize bir çare bulmuyor. Bu kireç fabrikası yüzünden akşamları dışarı bile çıkamıyoruz. Çocuklarımın hepsi astım olmuş. Rahat bir şekilde nefes bile alamıyoruz. Bir filtre takılsın diye gelip Vali ile görüşelim dedik ama kimse bizle görüşmedi, randevu almamız gerekiyormuş. Nefes almamaya devam edelim” ifadelerini kullandı.

Belediye önünde bekleyen kadınları polis, “Burada neden çekim yapıyorsunuz amacınız nedir” diyerek engellemeye çalıştı. (Jinnews)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ