Mardin Roj

Kılıçdaroğlu’nun Garê tespiti, AKP ve MHP’de şok etkisi yarattı

Kılıçdaroğlu’nun Garê tespiti, AKP ve MHP’de şok etkisi yarattı
  • 18 Şubat 2021

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Bahçeli, kendilerinin de sorumlu olduğunu söyleyip, Garê’de bedel ödemekten söz etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, PKK tarafından alıkonulan 13 asker ve polisin öldürüldüğü Garê dağı operasyonu ile ilgili Erdoğan’ın Rize’de yaptığı parti kongresine tepki göstererek, “13 kişi hayatını kaybetmiş şehidimiz var. Umurunda bile değil. Şehidimiz var kongre yapıyor. O gülüşmeler, kahkahalar, fıkralar. 13 kişi hayatını kaybetti ya… 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerini kullanmıştı.

500 BİN LİRALIK DAVA AÇTI

Erdoğan önce “Bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır nasıl diyorsun ya! Terbiyesiz herif. Sana İçişleri Bakanımı, Savunma Bakanımı gönderiyorum. Sen bunlara layık değilsin. Utanmadan sıkılmadan Cumhurbaşkanına fatura kesmeye kalkıyorsun” dediği Kılıçdaroğlu’na şimdi de dava açtı.

Erdoğan, “13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan’dır” sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

BAHÇELİ: SORUMLULUĞUN ALTINA GİRERİZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine karşı şu cümleleri kurdu: “Bilinmesini özellikle ve önemle isterim ki, Cumhur İttifakı’nın ortağı olarak şayet Gara’yla ilgili bir sorumlu aranıyorsa biz de varız, bu sorumluluğun altına seve seve girmeye hazırız. Türk devleti Gara’da hata yapmamış, hıyanete bedel ödettirmiştir. Zilletin karın ağrısı budur.”

ÖMER ÇELİK: SAPKINLIK

AKP Sözcüsü Ömer Çelik de Kılıçdaroğlu’nun sözlerini “sapkınlık” diye değerlendirip, “13 şehidin sorumlusu Erdoğan’ dediği zaman doğrudan provokasyondur. Türkiye’de ana akım partilerin hiçbirinden böyle skandal bir cümle duyulmamıştır. Terör örgütüne söyleyeceğin lafı Türkiye Cumhuriyeti’nin Devlet Başkanı’na söyleyeceksin, böylesine bir sapma, böylesine bir sapkınlık içine gireceksin. Ondan sonra ‘şehitlere sahip çıkıyorum’ diyeceksin” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ