Mardin Roj

Kılıçdaroğlu belgelerle açıkladı: Ensar ve TÜRGEV yurt dışına para kaçırıyor

Kılıçdaroğlu belgelerle açıkladı: Ensar ve TÜRGEV yurt dışına para kaçırıyor
  • 24 Mayıs 2022

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesinden birinin Ensar ve TÜRGEV aracılığıyla Amerika’daki paravan bir vakıf aracılığıyla yurt dışına 1 Milyar TL kaçırdığını açıkladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanal medyadan yaptığı açıklamalarla AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesinin Ensar ve TÜRGEV aracılığıyla yurt dışındaki paravan bir vakfa para aktardığını açıkladı.

 

‘SIRAYLA PARA YOLLUYORLAR’

 

Kılıçdaroğlu, sanal medyadan yayınladığı videoda, söz konusu vakıfların sırayla yurtdışına para aktardığını ifade etti.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması ise şu şekilde:

 

“Grup konuşmamda az da olsa suça bulaşan bürokratlara seslendim.  Onların kendini kurtarma planlarında siz yoksunuz dedim. Sarı bürokratlar sizler, kanunun dışı talimatları uygulayarak devleti bitkisel hayata soktunuz, amacım komaya sokulan devleti uyandırmak ama size de bir iyilik yapıyorum. Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum, çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz, onlar paralel hayatlarını planlamaya devam ediyor.

PARA AKIŞI BELGELERİ ELİMİZDE

 

Belgeler elimizde para akışları elimizde. Bir vakıf kurulmuş Amerika’da, Amerika kanunlarının arkasına gizlenmek için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pennsylvania yaratmak istiyorlar. Paravan bir vakıf kurup başına bir Amerika vatandaşı koyulurlar ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait. Türkiye’den iki vakıf seçiliyor, öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar. Vakıflardan biri TÜRGEV diğeri Ensar, bu vakıflar paraları bir Amerika vatandaşına göndermeye başlıyor. 20 milyon dolar, 10 milyon dolar, bir 20 milyon dolar, 10 milyon dolar, bir TÜRGEV bir Ensar durmuyorlar. 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar. Siz bu paraları nereden buldunuz, kim verdi, neden bu dövizleri yurt dışına taşıyorsunuz.

PARALEL HAYAT KURMAYA ÇALIŞIYORLAR

 

Gelelim yurt dışında paralel hayat kurmaya çalışanlara yeni iktidarın sizi orada rahat bırakacağını mı düşünüyorsunuz, yanılıyorsunuz, Erdoğan çık söyle aileden kim gönderiyor bu paraları, yine aileden kim alıyor bu parayı Amerika’da. Çık anlat çekinme.

 

Belediyelere sesleniyorum bu paravan derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkmak boyunuzun borcudur. Kurtulmak isteyenler evlatlarımızı yurtlarınıza alın. İşte bu yüzden emekliye para yok bu yüzden 1 litre süt 20 lira, bu yüzden 4 milyon abonenin elektriği kesiliyor. Bu ülkede çocuklar bu yüzden yatağa aç ve karanlıkta giriyor. Bu yüzden ekmek bulamıyor.Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ