Kılıçdaroğlu: Açlık dramı Mardin’de de var, İzmir’de de var

Kılıçdaroğlu: Açlık dramı Mardin’de de var, İzmir’de de var
  • 28 Mayıs 2022 16:19

Van’da elektriği kesik aileyi ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin gerçeği bu, ‘bu ülkede açlık yok’ diyenler gelip görsün” dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanları çalıştayı için geldiği Van’da, iki yıldır elektriği kesik olan aileyi ziyaret etti. İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi’nde yaşayan inşaat işçisi Mustafa Atalay’ın çalışması nedeniyle katılamadığı ziyarette, eşi Hazal Atalay ile Kılıçdaroğlu görüştü.

 

 

 

TÜRKİYE’NİN GERÇEĞİ

 

 

 

Ziyaret sırasında konuşan Kılıçdaroğlu, “Ev sahibinin, medyaya yaptığı açıklama üzerine geldim, kendisi ailenin durumunu görmek üzere beni evine davet etmişti. Geldim, eşini ve çocuklarını gördüm. Kendisi şu anda bir inşaatta çalıştığını, Van’ın biraz dışında çalıştığını, gelemediğini ifade etti. Ailenin durumu malum, bu mahallede yaşayanların büyük sıkıntıları var. Tablo, iç açıcı değil, gönül ister ki her evde huzur olsun. 21. yüzyılın Türkiye’sinde böyle bir tabloyu hiç kimse kabul edemez, etmemeliyiz. ‘Bu memlekette z açlık yok’ diyenler gelip görsünler. Sarayda açlık yok, bunu gayet iyi biliyorum zaten. Sarayda herkesin bir eli yağda bir eli balda. Söylediklerimiz ağır geliyor ve içine sindiremiyor, her türlü hakareti yapıyor. Ne yaparsa yapsın Türkiye’nin gerçeği bu. Bu gerçeği bütün dünya bilmeli” diye belirtti.

 

 

 

Bu dramın sadece Van’a özgü olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Gidin aynı durum İstanbul’da da var, Hakkari, Bitlis,  Mardin, İzmir’de de var. Dolayısıyla sosyal devletin güçlü olarak ortaya çıkması ve bu dramları sonlandırması lazım” dedi. (Mezopotamya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ