Kentsel Dönüşüme tepki gösteren Yeşilli sakinlerine soruşturma açıldı

Kentsel Dönüşüme tepki gösteren Yeşilli sakinlerine soruşturma açıldı
  • 15 Nisan 2021 09:58 | Son Güncellenme: 15 Nisan 2021 10:01

Yeşilli ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AKP’li belediyenin gerçekleştirmek istediği kentsel dönüşüm projesine tepki gösteren mahalleli hakkında soruşturma başlatıldı. 1 kişi de gözaltına alındı.  

Mardin’in Yeşilli ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AKP’li Yeşilli Belediyesi tarafından yapılmak istenen kentsel dönüşüm projesine karşı çıkan yurttaşlar, 6 Nisan’da eylem yapmıştı.
AKP’li Belediye Başkanı Hayrettin Demir’i yaptıkları yürüyüş ile istifaya çağıran Gül ve Tepebaşı mahalle sakinlerinin tepkileri sürüyor. Sosyal medyadan ve yaptıkları eylemle kentsel dönüşüme tepki gösteren en az 10 kişi hakkında soruşturma açıldı. Belediye Başkanı Hayrettin Demir’e “hakaret” ve “2911 Sayılı Kanuna Muhalefet” ettikleri iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılanlar ifadeye çağrıldı.  Sabah saatlerinde ise aynı soruşturma kapsamında mahallede ev baskınlarının olduğu en az 1 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI SORULDU
Gözaltına alınan yurttaşlara sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar suçlama konusu yapılırken, kimi anonim hesaplardan yapılan paylaşımlardan sorumlu tutuldukları öğrenildi. İfadeleri alınan yurttaşlar daha sonra ise serbest bırakıldı. (MA)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ