Mardin Roj

Kazada hayatını kaybeden öğretmenler için taziye mesajları

Kazada hayatını kaybeden öğretmenler için taziye mesajları
  • 13 Haziran 2021 15:51

Nusaybin’de 2 öğretmenin aşırı hız yapan bir sürücünün yaya yolunda çarpması sonucu hayatını kaybetmesinin ardından birçok taziye mesajı yayınlandı. 

 

Nusaybin’de dün gece saatlerinde yaya yolunda karşıdan karşıya geçmek isteyen öğretmenler Büşra Yıldız ve Suzan Basın, aşırı hız yapan bir sürücünün çarpması sonucu hayatlarını kaybetti. Üzücü olayın ardından bir çok siyasi parti ve demokratik kitle örgütü ile Mardin milletvekilleri ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2 öğretmen için taziye mesajı yayınladı.

 

Eğitim Sen Nusaybin şubesi yayınladığı mesajında şunlara yer verdi: “Nusaybin Oğuzhan ilkokulunda görev yapan öğretmen arkadaşlarımız Büşra Yıldız ve Suzan Basın yaya geçidinden geçerken aşırı hız yapan bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Ailesinin ve eğitim camiasının başı sağ olsun.”

 

 

 

HDP Nusaybin İlçe örgütü de yaşanan üzücü olay dolayısı ile yayınladığı mesajında şunları belirtti: “Tüm ilçe halkını derinden üzen bu kazada yaşamını yitiren,Eğitimci İki Öğretmenimizin Ailelerine,Emekçi Eğitimci meslektaşlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Acılarını paylaşıyoruz.”

 

 

Nusaybin Belediyesi Eşbaşkanı Semire Nergiz yayınladığı mesajda şunları ifade etti: “Yolun karşısına geçerken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Nusaybin Oğuzhan ilkokulunda görev yapan gencecik öğretmenlerimiz Büşra Yıldız ve Suzan Basın’a allahtan rahmet diliyoruz. Acılı ailelerimizin ve eğitim camiasının başı sağ olsun.

 

 

HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar yayınladığı mesajda şunları söyledi: “Nusaybin’de görev yapan ve geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamını yitiren öğretmenlerimiz Suzan Basın ve Büşra Yıldız’a Allah’tan rahmet ailelerine ve öğrencilerine başsağlığı diliyorum.”

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise yayınladığı mesajında şunları dile getirdi: ”

Suzan Basın ve Büşra Yıldız öğretmenlerimizi Mardin Nusaybin’de trafik terörüne kurban verdik.

İki genç öğretmen, binlerce öğrencinin öğretmeni… Duygularımı anlatamam. Ailelerine sabır diliyorum. Sürecin yakın takipçisi olacağım.

Mekânları cennet, başımız sağ olsun.”

 

 

AKP Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya mesajında şunları söyledi: ”

Görev yaptıkları Nusaybin İlçemizde elim bir trafik kazası sonucu kaldırıldıkları hastanede vefat eden öğretmen kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet; öğretmen kardeşlerimizin ailelerine ve Millî Eğitim Camiasına sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Mekânları cennet olsun.”

 

 

Eğitim Sen Mardin Şubesi de mesajında şunları ifade etti: “Öğretmenlerimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz, ailelerinin, sevenlerinin, öğrencilerinin ve eğitim camiasının başı sağolsun…”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ