Kayyımın takımı sessiz sedasız satıldı

Kayyımın takımı sessiz sedasız satıldı
  • 28 Nisan 2022 16:29

Kızıltepe kayyımının “Onursal Başkanı” olduğu Yeni Kızıltepe Spor sessiz sedasız bir şekilde satıldı.

 

Mardin’de kayyım yönetimindeki Kızıltepe Belediyesi’nin tarafından Kızıltepe Belediye Spor’a karşı kurulan Yeni Kızıltepe Spor, Bursa ekibi Hekimoğlu Global Connect Travel’a satıldı. Kayyım yönetimi tarafından kurulan ve milyonlarca lira harcama yapılarak, voleybolda AXA Sigorta Efeler Ligi’ne çıkarılan takım, sessiz sedasız satıldı. Bir süredir ekonomik olarak destek bulamadıklarını iddia eden takıma, kayyım yönetiminin para yetiştirememesi üzerine satma kararı alındığı öğrenildi.

 

 

 

Turgut Cevheroğlu Başkanlığı’ndaki takımın satışının ardından “Onursal Başkan” yapılan Kayyım Hüseyin Çam’dan herhangi bir açıklama gelmedi.

 

 

 

HDP’li Kızıltepe Belediyesi’ne kayyım atanmasının ardından kayyım yönetimi ilk olarak Kızıltepe Belediye Spor’un yönetimini almak istemiş ancak alamayınca desteği kesmişti. Kayyım yönetimi ardından “Onursal Başkanı” Kayyım Hüseyin Çam olarak duyurulan Yeni Kızıltepe Spor’u kurmuş, peş peşe yapılan transferlerle takım AXA Sigorta Efeler Ligi’ne çıkmış, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile pozlar vermişti.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ