Kayyımın korumaları Sakızcı Memo’yu darp etti

Kayyımın korumaları Sakızcı Memo’yu darp etti
  • 6 Ağustos 2022 11:29

Sur Belediyesi eski kayyımlığından DBB Genel Sekreterliği görevine getirilen Abdullah Çiftçi’nin korumaları, kentin tanınan simalarından Sakızcı Memo’yu darp etti.

 

Diyarbakır’da Sur Belediyesi kayyımı olan, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne yeni atanan kayyım Ali İhsan Su tarafından Genel Sekreter görevine getirilen Abdullah Çiftçi’nin korumaları, Sakızcı Memo olarak bilinen Mehmet Kızılay’ı darp edildi. Kentin sevilen simalarından olan ve sakız sattığı için halk arasında Sakızcı Memo olarak bilinen Kızılay’ın, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kente 1 Temmuz’da yaptığı ziyaret sırasında Çiftçi’nin korumaları tarafından darp edildiği öğrenildi.

 

4 KORUMA DARP ETTİ

 

Maruz kaldığı şiddeti anlatan Kızılay, Nebati’nin Sur ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada Sur Belediyesi’ndeki usulsüzlüklerini dile getirdiği için önce Çiftçi tarafından beden diliyle susturulmaya çalışıldığını söyledi. Kızılay, Bakan Nebati’nin yanında olan Çiftçi’ye “Sen belediye başkasının. Garibanlara bakman gerekiyor. Dünya kadar para çaldınız, hırsızlık yaptınız” demesi üzerine Çiftçi’nin 4 koruması tarafından yaka paça sokak arasına götürülerek, darp edildiğini anlattı.

 

Kızılay, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, Çiftçi’nin ve kendisine şiddet uygulayan koruma polislerinin görevden alınmasını istedi.

 

Sur Belediyesi’ne 11 Eylül 2016’da kayyım atanmasının ardından ikinci kayyım olarak göreve getirilen Çiftçi, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimde Halkların Demokratik Partisi Eşbaşkan adayları Filiz Buluttekin ve Cemal Özdemir’in görevden alınmasının ardından bir kez daha belediyeye kayyım olarak atandı.

 

Çiftçi, DBB’nin önceki kayyımı Münir Karaloğlu tarafından Genel Sekreterlik görevine getirilen ancak üçüncü kayyım Ali İhsan Su tarafından Mayıs ayında görevden alınan Ayhan Kardan’ın yerine atandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ