Mardin Roj

Kayyımın gidermediği kanalizasyon arızası çileden çıkardı

Kayyımın gidermediği kanalizasyon arızası çileden çıkardı
  • 17 Mayıs 2022 11:06
Kızıltepe’de günlerdir tıkanan kanalizasyon sorunu çözülmüyor. Bahçesi kirli sular altında kalan yurttaş, şikayetlerine rağmen sorunun çözülmemesine tepki gösterdi.
Mardin’in Kızıltepe ilçesi Koçhisar Mahallesi’nde kayyım yönetimindeki Kızıltepe Belediyesi’nin yol çalışması sırasında ortaya çıkan molozların dökülmesi nedeniyle bir ayı aşkın bir süredir kanalizasyon tıkanması yaşandı. Tıkanan kanalizasyon nedeniyle kirli sular, mahallelinin avlusuna ve bahçesine aktı. Halkın belediyeye şikayette bulunulmasına rağmen sorun çözülmedi. Belediye ekipleri, şikayet üzerine tıkanan kanalizasyonu açmak yerine, vidanjörle bahçeye akan suyun tahliyesini yaptı. Ekiplerin ayrılmasından kısa süre sonra yurttaşların bahçesi yeniden kirli sular altında kaldı. Ortalığa yayılan kötü kokudan dolayı evlerinin camlarını açamayan yurttaşlara ait bahçelerdeki ağaçlar da kirli sulardan etkilenmeye başladı.
BAHÇESİNDE OTURAMIYOR
Bahçesi kirli su altında kalan yurttaşlardan Abidin Unay, bir aydır sürekli aynı durumla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, kirli suların artık yosun tutmaya başladığını söyledi. Yağmur yağdığında kirli suların evinin içinden çıktığını belirten Unay, halısından mobilyasına her şeyin kirli suyun altında kaldığını söyledi. Sudan ve kokusundan rahatsız olduklarını dile getiren Unay, evinin önünün yeşillik olmasına rağmen bahçesinde oturamadığını, penceresini dahi açamadığını ifade etti. Temiz, yaşanılabilir bir şehir istediklerini kaydeden Unay, ağaçlarının da kurumaya başladığını söyledi.
‘YETKİ İMAMLARA VERİLDİ’
Kayyım yönetiminin Temizlik İşleri Müdürlüğüne İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı’yı getirdiğine dikkat çeken Unay, “Zaten cami imamları ilgileniyor bu işlerle. Onlar da sadece vidanjörü gönderiyor. Sadece suyu çekip gidiyorlar. Kanalizasyon biriminin müdürü şu an müftü. O da her mahallede bir imamı sorumlu yapmış. Kanalizasyon için belediyeyi aradığında ilgili imama yönlendiriyor. Soruyorum; kayyım yetkiyi müftüye vermiş, müftü imama vermiş, imam da Allah’a havale etmiş. Kimse kusura bakmasın Allah da bu işlerle uğraşmıyor” diye konuştu. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ