Kayyım TÜGVA temsilcisini müdürlüğe getirdi

Kayyım TÜGVA temsilcisini müdürlüğe getirdi
  • 12 Kasım 2020 10:38 | Son Güncellenme: 12 Kasım 2020 10:49

Nusaybin Belediyesi kayyımı Emrullah Temizkan, TÜGVA Mardin Temsilcisi Mesut Çetin’i, Hukuk İşleri Müdürü olarak görevlendirdi.

Mardin’in Nusaybin Belediyesi Eşbaşkanları Ferhat Kut ve Semire Nergiz’in görevden alınmasının ardından 18 Ekim 2019’da yerlerine Nusaybin Kaymakamı kayyım olarak atandı. Yayınlanan son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle Nusaybin Kaymakamlığı’na Emrullah Temizkan atandı. Aynı zamanda kayyım olan Temizkan, iş başı yapmasıyla birlikte belediye müdürlüklerine getirilen isimler dikkat çekti.

REFERANS BİLAL ERDOĞAN

Kayyım, Belediye Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin’in kardeşi olan Mesut Çetin’i getirdi. Çetin, 2017 ile 2019 yılları arasında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Mardin İl Temsilcisi ve İstişare Kurulu Üyesi olarak tanınıyor. Ayrıca yine Bilal Erdoğan’ın Mütevelli Heyeti’nde yer aldığı Okçular Vakfı’nın da Mardin Temsilcisi olan Çetin’in, sosyal medya hesabındaki biosunda Mardin Okçular Tekkesi Başkanı ve İlahiyatçı yazıyor.

AKP SİYASET AKADEMİSİ’NDE YETİŞTİ

Kayyım tarafından atanan bir diğer isim ise önceki kayyım döneminde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak göreve getirilen Nurettin Şimşek oldu. Belediyenin 31 Mart 2019 seçimlerinde HDP’nin yönetimine geçmesiyle görevden ayrılan Şimşek, bu kez İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak atandı. İktidara yakınlığıyla bilinen Milat Gazetesi’nin yazarı olan Şimşek, AKP Siyaset Akademisi’nde yetişen isimlerden biri.

Nusaybin Belediyesi’ne kayyım atanmasının ardından resmi internet sitesinin pasif hale getirilmesinden dolayı, sayfada birim müdürlükleriyle ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor. (Mezopotamya Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ