Mardin Roj

Kayyım Tarihi Mardin’de çöken yolun trafiğe açılacağını duyurdu, tarih vermedi

Kayyım Tarihi Mardin’de çöken yolun trafiğe açılacağını duyurdu, tarih vermedi
  • 03 Kasım 2021

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye kayyımı Mahmut Demirtaş, daha önce çökme meydana gelen Diyarbakırkapı’daki eski Mardin yolunu trafiğe açacaklarını söyledi ancak tarih vermedi.

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye kayyımı Mahmut Demirtaş beraberinde Belediye Genel Sekreter kayyımı Murat Süzen, Fen İşleri Dire Başkan kayyımı Cebrail Aslan, Zabıta Daire Başkanlık kayyımı Kinyaz Köle ve Ulaşım Daire Başkanlık kayyımı Ertan Taşdemir ile birlikte Diyarbakırkapı katlı otopark projesini ziyaret etti.

 

Burada konuşan kayyım Demirtaş, çöken yolun onarımlarını bitirdikten sonra yolu en yakın zamanda trafiğe açacaklarını belirtti. İnşaatları devam eden ve bir türlü bitmek bilmeyen otoparkların kentin trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağını savunan kayyım Demirtaş, ‘’Tarihi Mardin kentinin trafik problemini kendimize dert edindik. Allah izin verirse bunu başaracağız. Bu yönde üç projemiz aynı anda devam ediyor. En yakın zamanda çökme meydana gelen yolu da trafiğe açacağız. Bu çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

 

Ancak kayyım Demirtaş, ne inşaatların bitmesine ne de çöken yolun onarılarak trafiğine açılmasına dair bir tarih vermedi. Aylardır çöken yol nedeniyle jandarma tarafındaki yol kullanıma açılırken, çöken yol bölgesi ilk günkü şekilde duruyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ