Kayyım renklendirilmiş fotoğrafla Soylu’yu da kandırdı: Kızıltepe’nin ‘öncesi’ hiç değişmedi

Kayyım renklendirilmiş fotoğrafla Soylu’yu da kandırdı: Kızıltepe’nin ‘öncesi’ hiç değişmedi
  • 18 Ekim 2020 10:34 | Son Güncellenme: 18 Ekim 2020 13:53

Kızıltepe Belediyesi kayyımının sık sık renklendirilmiş fotoğrafıyla propagandasını yaptığı caddedeki halı desenleri, kısa bir süre sonra diğer bozuk sokaklardan yükselen tozdan görünmez hale geldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetiminde iken 4 Kasım 2019’da ikinci kez kayyım atanan Mardin Kızıltepe Belediyesi, önceki kayyım döneminden kalan yol çalışmalarını halen tamamlamadı. Kentin tozdan geçilmeyen cadde ve sokakları herhangi bir yağışta köstebek yuvasına dönüyor.

RENKLENDİRİLMİŞ HALI!

Buna rağmen belediyeye kayyım olarak atanan İlçe Kaymakamı Hüseyin Çam ve yönetimi, “220 metrelik halı desenli cadde” paylaşımlarıyla tozlu ve çamurlu yolları görmezden geliyor. Kayyım Çam, en son “Nasıl Başladı?/Nasıl Bitti Kızıltepe Türkiye’nin en uzun halı caddesi” ifadelerinin yer aldığı ve “öncesi ve sonrası” şeklinde iki ayrı fotoğrafın kolaj edildiği bir paylaşımda bulundu. Kayyım Çam, “Öncesi” olarak paylaştığı fotoğrafta, kendi döneminde bozulan Kilise Caddesi’nin kış aylarında çekilmiş haline yer verdi.

“Sonrası” olarak paylaşılan fotoğrafta ise, aynı caddenin parke taşı döşenmiş hali yer aldı. Söz konusu fotoğrafın, proje görseli için kullanılan renkleriyle oynanmış olması dikkati çekti.

Kayyım Çam’ın paylaşımını alıntılayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, kayyıma övgüler dizerek, “Dünyanın en uzun halı caddesi Anlamadım Kayyum mu demiştiniz!!! Bu hizmetkarlık alkışlanır” ifadelerini kullandı.

‘ÖNCESİ’NİN TOZUNDAN NASİBİNİ ALDI

Ancak, Kayyım Çam’ın sık sık propagandasını yaptığı ve Soylu’nun da övgüler dizdiği caddedeki halı desenleri diğer sokak ve caddelerdeki tozdan nasibini aldı. Sokaklardan yükselen tozdan kaynaklı caddedeki halı desenleri kısa bir süre sonra görünmez hale geldi.

YURTTAŞLAR TEPKİLİ

Sokaklardaki tozdan kaynaklı kent sakinleri ne kapılarını ne de pencerelerini açabiliyor. Tozlu yolların ortasından geçen derenin temizlenmemesinden kaynaklı kente yayılan koku da kent sakinlerini rahatsız eden bir başka konu.

Kent sakinlerinden Şeyhmus Taş, yollarının her daim bozuk olduğunu ve kayyımdan memnun olmadıklarını belirtti. Kayyım atanmasından bu yana kentin tüm yollarının yapılacağı gerekçesi ile bozulduğunu belirten Taş, tozdan dolayı hasta olduklarını kaydetti.

Sokakların temizlenmediğini söyleyen Emine Türkay, her yere yayılan toplanmayan çöplere dikkati çekti. İlçedeki durumun 3 yıldır devam ettiğini dile getiren Türkay, kayyımın yaptığını iddia ettiği sokaklar ile “gösteriş” yaptığını kaydetti.

Muazzez Ayaz ise, yaşadıkları su ve elektrik sıkıntısına işaret ederek, çocuklarının toz ve toprak içinde yaşamak zorunda bırakıldıklarını ifade etti. (Mezopotamya Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ