Kayyım poz verip dursun: Kızıltepe sokaklarının hali içler acısı

Kayyım poz verip dursun: Kızıltepe sokaklarının hali içler acısı
  • 8 Haziran 2021 14:57

Kızıltepe’de belediye Kayyımı Hüseyin Çam, motorsiklete binip poz veriyor, hergün şaşaalı Kızıltepe güzellemeleri yapıyor. Ancak Kızıltepe’nin göbeğinde sokakların hali içler acısı.  

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kayyım atamalarından bu yana bozulan yollar bir türlü yapılmadı. Yapılan yollar ise yeniden bozuldu. Bazen yol çalışması, doğalgaz, bazen de elektrik hatları gerekçe gösterilerek bozulan yollar, köstebek yuvasını andırırken, Kızıltepe Belediyesi Kayyımı ve Kaymakamı Hüseyin Çam, şehirde güzellemeler yaparak paylaşımlarını sürdürüyor. Bu hafta eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ile motorsiklete binip poz veren kayyım Çam, parke döşemeleri sırasında da pozlar vererek çalışmaların sürdüğünü söylemekten geri durmuyor.

 

Bir gün halı desenli halı güzellemesi yapan kayyım Hüseyin Çam bir başka gün  yeni bir şaşaalı pozu ile halkın karşısına çıkıyor. Uygulamaları ile Mardin’in yakından tanıdığı eski bir Kayyımı andıran Kayyım Çam, neredeyse tüm çalışmalarında AKP’li ilçe yöneticileri ve milletvekilleri ile de poz vermekten kaçınmıyor.

 

Şaşaalı paylaşımları ile Kızıltepe’de herşey güllük gülistanlık gösterilse de Kızıltepe merkezi Özgürlük Meydanı şehrin durumunu özetliyor. Neredeyse tamamı toz toprak içinde olan meydanda gezmek cesaret istiyor. Bozuk meydanın yeni yapılan yerleri bile yeniden kazılması ve olduğu gibi bırakılıp düzeltilmemesi nedeniyle içler acısı durumda.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ