Kayyım Demirtaş’tan İlim Yayma Cemiyetine milyonluk kıyak

Kayyım Demirtaş’tan İlim Yayma Cemiyetine milyonluk kıyak
  • 20 Şubat 2022 12:59

Mardin kayyımı Ekim 2021’de İlim Yayma Cemiyeti’nin bitiremediği yurt binasının tamamlanması için duyurusunu yaptığı ihaleyi 1 milyon 139 bin TL bedelle ihaleye katılan tek kişiye verdi. 

 

 

 

İçişleri Bakanlığı tarafından 19 Ağustos 2019’da ikinci kez kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi, Ekim 2021’de İlim Yayma Cemiyeti’nin kentte bitiremediği yurt binasını tamamlamak için ihale duyurusu yaptı.

 

Yurt sorunu fırsatçıları: Cemaat ile müftülük bitirmediği binaları ‘yurt’ diyerek kayyıma yaptırıyor

 

Mezopotamya Ajansı’nın (MA) haberine göre; İhalede, binanın hidrofor, radyatör, sirkülasyon pompaları, basınç pompaları, doğalgaz kazanları, çamaşır yıkama odası malzemeleri, mutfak ekipmanları, boyama, koşu bandı, dikey bisiklet, yatay bisiklet, eliptical, bacak kıvrımlı oturak, elektrik aksanları, koruma aksanları ve daha birçok kaleme dair ihtiyaçlar sıralandı.

 

 

 

MİLYONLUK KIYAK

 

 

 

Yaklaşık maliyeti 1 milyon 209 bin 723 TL olarak belirlenen ihale, 1 milyon 139 bin 677 TL bedelle İstanbul merkezli olan Kamil Ağduk’a ait olduğu öğrenilen bir firmaya verildi. İhale evraklarına göre; Kamil Ağduk ihaleye teklif veren tek isim oldu. Evraklara göre, ihale dokümanını 3 kişinin indirdiği görülürken, teklif veren tek isim olmasına rağmen Kamu İhale Kanunu’nda belirtilen en az 3 teklif şartı yerine getirilmeden ihale devam ettirildi.

 

 

 

AYNI ADRESTE İKİ FİRMA

 

 

 

Ticaret Sicil Gazetesi’ndeki bilgilere göre; firma Eylül 2019’da Kamil Ağduk Linye Elektrik Mühendislik Proje ve Taahhüt olarak kuruldu. Kamu İhale Kurumu verilerine göre Kamil Ağduk, firmasını kurduktan sonra 2021 yılında Niğde Hüyük Jandarma Karakolu binasının çevre aydınlatma ve güvenlik kamerası işini aldı. Ağduk’a ait aynı adreste 2016 yılında kurulmuş olan ZKT Yapı İnşaat ve Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin olduğu görülüyor.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde 22 Haziran 2020’den bu yana Mardin Valisi Mahmut Demirtaş kayyım olrsa bulunuyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ