Mardin Roj

Kayyım Belediyesinden yolları yapılmayan mahalleliye: Paramız yok

Kayyım Belediyesinden yolları yapılmayan mahalleliye: Paramız yok
  • 05 Mayıs 2021
Artuklu ilçesine bağlı Yalımköy Mahallesi’nde defalarca kez yollarının yapılması için belediyeye başvuran yurttaşlar, kayyım yönetimindeki belediyeden “Para yok” cevabı aldıklarını belirtti. Konuya ilişkin konuşan mahalleli, yoldaki sorun nedeniyle birçok kez yaralanmaların meydana geldiğini kaydetti.
Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Yalımköy Mahallesi’nde yaşayan yurttaşlar resmiyette yol olarak görülen fakat apartmana yapılan bahçe ve duvarı ile işgal edilen alan nedeniyle zorluk yaşıyor. Daha önce apartmanın yanından geçerek gidiş gelişleri sağlayan yurttaşlar, yapılan bahçe ve duvarın o yolu da kapatması üzerine bozuk yolu kullanmaya başladı. Bozuk yolda farklı zamanlarda birçok kez yaralanmalar meydana geldiğini belirten mahalleli, belediyeye yaptıkları başvuruların ise “Para yok” denilerek sonuçsuz kaldığına dikkat çekti.
‘Yollar sürekli bozuk ve çamurlu’
Yollarının sürekli bozuk ve çamurlu olduğunu söyleyen mahalle sakinlerinden Muazzez Çelik, belediyenin yolu ısrarla yapmadığını kaydetti. Muazzez, “Bu zaten belediyenin görevidir ama yapmıyorlar. Yapmamak için de her bahaneyi sunuyorlar” ifadelerine yer verdi.
‘Yol en kısa zamanda yapılmalı’
Emine Alak, en kısa zamanda yolun yapılmasını istediklerini vurgularken, gün içinde defalarca kez o yolu kullanmak zorunda kaldıklarını belirtti. Emine, pazara gittiklerinde ancak iki veya üç kişinin yardımıyla yoldan geçebildiklerini belirterek, “Yaptığımız başvurularımızda ‘yapılacak’ denildi ama herhangi bir şey yapılmadı” dedi.
‘Bu yol bizi bezdirdi’
Güneş Alak da aynı dertten mustarip olduklarını ifade ederek, “Yolun yıllardır böyle olması bizi bezdirdi. Çocuklar bu yoldan geçerken sürekli düşüp yaralanıyor. Bu yolun yapılması için illa bir çocuğun vebaline mi girmeleri gerekiyor” sözleriyle tepki gösterdi.
‘Artık bir çare bir çözüm bulunsun’
Gülizar İpek ise yolun bir an önce yapılması gerektiğini, mahalleli olarak artık bir çare ve çözüm getirilmesini istediklerini dile getirdi. Gülizar, “Yolun yapılmasını söylediğimizde paranın olmadığı cevabını alıyoruz” dedi. (Jinnews)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ